جستجو
تمام دسته‌ها
  منو بسته
  بازگشت به همه

  مزایای استفاده از ساعت‌های هوشمند

  مزایای استفاده از ساعت‌های هوشمند

  روز بروز بر امکانات ساعت‌های هوشمند اضافه می‌شود و در نتیجه محبوبیت آنها هم در بازار بیشتر می‌شود. در این مطلب شما را با امکانات و محدودیت‌های ساعت‌های هوشمند آشنا می‌کنیم.

  smartwatches

  مزایای ساعت هوشمند:

  اعلامیه‌ها: دلیل اصلی خرید ساعت‌های هوشمند مشاهده پیام‌ها است؛ طوریکه بدون درآوردن گوشی از جیب یا کیف خودتان می‌توانید پیام‌هایتان را از طریق ساعت مشاهده کنید که این ویژگی باعث صرفه جویی در وقت می‌شود.

  محدودیت‌های استفاده از موبایل: در برخی مکان‌ها استفاده از موبایل محدودیت دارد و در چنین مکان‌هایی بدون اینکه نیازی به همراه داشتن گوشی داشته باشیم، می‌توانیم برای مشاهده اعلامیه‌ها از ساعت هوشمند استفاده کنیم.

  اینترنت اشیاء: با چند تنظیم ساده می‌توانیم از طریق ساعت هوشمند سیستم‌های صوتی مثل Sonos را کنترل کنیم. با کمک این ساعت‌ها می‌توانیم چراغ‌ها را روشن یا خاموش کنیم. تمام این عملکردها و قابلیت‌ها بخشی از فناوری اینترنت اشیاء هستند.

  smart watch in travel

  مسافرت: مدیرعامل شرکت اپل، Tim Cook در رویداد 'Spring Forward' نشان داد که می‌توان با نشان دادن کارت پرواز از طریق ساعت هوشمند، از بخش امنیت فرودگاه عبور کرد. استفاده از این امکانات برای بخش امنیت فرودگاه هم مزیت بیشتری دارد و بعلاوه باعث صرفه جویی در کاغذ نیز می‌شود.

  call with smartwatch

  پاسخ به تماس‌ها: در ساعت‌های هوشمند روش‌های مختلفی برای پاسخ به تماس‌ها وجود دارد. برای مثال خیلی از ساعت‌های هوشمند امکان پاسخ دادن به تماس‌ها یا رد تماس‌ها را برای کاربران فراهم می‌کنند و قابلیت اتصال به هدفون را هم دارند. استفاده از این امکانات برای کاربران هم مفیدتر است چون مسلماً حین پیاده روی یا رانندگی دسترسی به موبایل راحت نیست. این ساعت‌های هوشمند امکان پاسخ به تماس‌ها و گفتگوی مستقیم از طریق ساعت را فراهم می‌کنند که هر چند برای همه تماس‌ها خوب نیستند اما برای مکالمات کوتاه و در مواقعی که امکان دسترسی به موبایل وجود ندارد بسیار مفید هستند.

  نظارت بر تناسب اندام: در حال حاضر ابزارهای زیادی برای ردیابی فعالیت‌های بدنی و تناسب اندام وجود دارند که البته استفاده از همه آنها کار راحتی نیست. اپلیکیشن‌های تناسب اندام مثل Endomondo و Strava سازگاری خوبی با ساعت‌های هوشمند دارند و می‌توانید ساعت هوشمند را جایگزین ابزارهای نظارت بر تناسب اندام کنید.

  listen music

  موسیقی: وقتی در حرکت هستید می‌توانید از ساعت هوشمند برای گوش دادن به موسیقی استفاده کنید. با استفاده از ساعت هوشمند امکان توقف و پخش دوباره و کم یا زیاد کردن صدای موسیقی وجود دارد.

  عمر باتری: یکی از مهم‌ترین معایب گوشی‌های هوشمند شارژ باتری آنها است. با ساعت هوشمند می‌توانید در مصرف باتری موبایل صرفه جویی کنید. بلوتوث 4 که ارتباط ساعت هوشمند را با گوشی هوشمند برقرار می‌کند، مصرف باتری بسیار کمی دارد.

  تنظیم و سفارشی سازی: می‌توانید هر روز هفته ظاهر ساعت هوشمند خودتان را تغییر دهید. مثلاً روزهای کاری از زمینه حرفه‌ای‌تر و روزهای تعطیل از تم‌های آزاد استفاده کنید.

  مسیریابی: با استفاده از ساعت هوشمند می‌توانید به راحتی در یک شهر ناآشنا به گشت و گذار بپردازید. ساعت هوشمند با نمایش مسیر و اعلام زمان و محل تغییر مسیرِ بعدی به مسیریابی کمک می‌کند.

  بهترین ساعت هوشمند از نظر ما Gear S2 سامسونگ است.

  Samsung Gear S2

  gear s2

  در حال حاضر ساعت هوشمند Gear S2 سامسونگ یکی از محبوب‌ترین ساعت‌های هوشمند موجود در بازار است. این ساعت طراحی چند منظوره و دایره شکلی به همراه یک رابط کاربری ساده و جذاب دارد با امکانات پیشرفته از جمله امکان تنظیم و سفارشی سازی قسمت‌های مختلف.

  Gear S2 طراحی منحصر بفرد این ساعت به صورت قاب چرخان و دکمه‌های Home و Back آن راهی سریع و دقیق برای دسترسی به اپلیکیشن‌ها و اعلامیه‌ها فراهم می‌کند.

  معایب ساعت هوشمند:

  بر خلاف گوشی‌های هوشمند، ساعت‌های هوشمندی با صفحه لمسی، قابلیت دانلود بازی و نرم افزارهای زیادی را ندارند. این ساعت‌ها بیشتر مناسب افرادی هستند که می‌خواهند تماس‌ها را به سرعت پاسخ بدهند. ممکن است برای افرادی که زیاد از سایت‌های شبکه‌های اجتماعی استفاده می‌کنند، قابلیت‌های این ساعت‌ها محدود به نظر برسد. با توجه به صفحه کوچک و سیستم عامل خاص این ساعت‌ها مرور کردن صفحات وب در آنها تقریباً غیرممکن است.

  نظرات
  نظر خود را بنویسید بسته