بسته
(0) کالا
هیچ محصولی در سبد خرید شما وجود ندارد.
دسته بندی محصولات
  فیلترها
  ترجیحات
  جستجو

  آشنایی با مزایا و معایب داشتن چند کارت صدا

  آشنایی با مزایا و معایب داشتن چند کارت صدا

  آشنایی با مزایا و معایب داشتن چند کارت صدا

  داشتن یک سیستم صوتی مجهز به چند کارت صدا امکان کنترل بیشتر بر صدا و چند کاره شدن سیستم را فراهم می‌کند اما چنین تنظیماتی می‌تواند منجر به چند مشکل شود. کارت‌های صدای قدرتمند معمولاً بزرگ هستند و ممکن است فضای سایر سخت‌افزارها یا سیستم خنک کننده را اشغال کنند. ممکن است تنظیم و راه اندازی سیستم صوتی چند کارتی برای کاربران مبتدی سخت باشد بنابراین شاید کاربران خانگی با مهارت‌های مختلف نتوانند یک کامپیوتر را با هم شریک شوند. بسته به نرم‌افزاری که روی کارت اجرا می‌کنید ممکن است استفاده از چندین کارت صدا باعث شود جابجایی بین منابع مختلف برای شما سخت شود. در این مطلب قصد داریم به آشنایی با مزایا و معایب داشتن چند کارت صدا بپردازیم .

  آشنایی با مزایا و معایب داشتن چند کارت صدا

  مادربورد کامپیوتر

  یکی از مزایای داشتن چند کارت صدا امکان استفاده همزمان از دو ورودی صوتی برای اسپیکرها است. معمولاً این کار با نرم‌افزارهایی انجام می‌شود که قابلیت کار با چند کارت صوتی را دارند. در یک سیستم خانگی کامپیوتری، چنین تنظیماتی باعث می‌شود که یک نفر بتواند با هدفون فیلم تماشا کند و یک نفر دیگر در اتاق با اسپیکرها موزیک گوش کند. برای کامپیوترهایی که چند مانیتور دارند، داشتن دو کانال خروجی صوتی این امکان را فراهم می‌کند که دو کاربر بتوانند همزمان دو فیلم متفاوت را تماشا کنند.

  آشنایی با مزایا و معایب داشتن چند کارت صدا

  داشتن چند کارت صوتی مفید است اما ممکن است منجر به چند مشکل شود.

  یکی از معایب داشتن چند کارت صوتی در یک کامپیوتر، فرایند سوئیچ بین کارت‌های صوتی است. اگر یک کاربر در حال گوش کردن به صدا با یک کارت صوتی باشد و بخواهد به صدای کارت صوتی دوم گوش کند، در خیلی از نرم‌افزارها باید برنامه بسته شده، خروجی کارت صوتی در کنترل پنل کامپیوتر عوض شده و دوباره برنامه از سر گرفته شود. بروز این مشکل در هنگام پخش صدا یا ویدیو از طریق مرورگر وب بسیار متداول است.

  یکی دیگر از معایب داشتن چند کارت صوتی این است که وجود آنها می‌تواند باعث شلوغ شدن کامپیوتر یا فضای کار شود. علاوه بر فضای اشغال شده توسط خود کارت‌ها، هر واحد صوتی مجموعه‌ای از هدفون‌ها یا اسپیکرهای خروجی دارد که ممکن است فضا اشغال کنند. معمولاً مهندسان صدای حرفه‌ای برای سازماندهی تجهیزات صوتی متصل به سیستمی با چند کارت صوتی، از رک یا قفسه استفاده می‌کنند. هر نوع سیستم چند کارتی مشکلات خاصی در زمینه اشغال فضا دارد. کارت صوتی اکسترنال فضای میز را اشغال می‌کند و کابل‌های سنگین و بزرگی دارد که می‌تواند باعث شلوغ شدن محیط کار شود. کارت‌های صوتی داخلی هم می‌توانند باعث اشغال فضا و تولید حرارت شوند در نتیجه احتمال داغ شدن بیش از حد کامپیوتر را افزایش می‌دهند. بعضی از کاربران برای حل این مشکل از کیس بزرگتر و جادارتر استفاده می‌کنند و بعضی دیگر ترجیح می‌دهند یک سیستم خنک کننده پیشرفته برای حذف حرارت نصب کنند.

  در بعضی موارد داشتن یک سیستم چند کارتی اجتناب ناپذیر است. مادربورد بعضی از کامپیوترها دارای کارت صوتی داخلی است. مادربورد چیپ‌ست اصلی کامپیوتر است که تراشه پردازشگر هم در آن نصب می‌شود. وقتی کاربری قصد نصب کارت صوتی مجزا در یکی از اسلات‌های مادربورد را داشته باشد نمی‌تواند کارت صوتی خود مادربورد را حذف کند چون این کارت بخشی از سخت‌افزار مهم کامپیوتر است.

   

   

   

  منبع : Wisegeek

  نظر خود را وارد نمایید.