بسته
(0) کالا
هیچ محصولی در سبد خرید شما وجود ندارد.
دسته بندی محصولات
  فیلترها
  ترجیحات
  جستجو

  بررسی اجمالی دستبند هوشمند فیت‌بیت شارژ 4

  بررسی اجمالی دستبند هوشمند فیت‌بیت شارژ 4

  بررسی اجمالی دستبند هوشمند فیت‌بیت شارژ 4

  شارژ 4 محصول جدید فیت‌بیت تا حد زیادی شبیه شارژ 3 است اما امکانات بهتری برای رهگیری فعالیت داشته و مجهز به جی‌پی‌اس آنبورد است. در این مطلب به بررسی اجمالی دستبند هوشمند فیت‌بیت شارژ 4 خواهیم پرداخت.

  شارژ 4 فیت‌بیت هر آنچه که شما از یک دستبند هوشمند با قیمت کمتر از 200 دلار انتظار دارید را دارد. این گجت یک سیستم جی‌پی‌اس داخلی برای رهگیری فعالیت‌های بیرونی و ابزارهای ورزشی مناسبی برای ورزشکاران دارد و بیشتر قابلیت‌های ساعت هوشمند فیت‌بیت ورسا را در یک پکیج اسلیم تر ارائه کرده است. اگر به دنبال یک دستبند هوشمند هستید که با وجود ابعاد کوچک و طراحی نسبتاً ظریف مثل یک ساعت هوشمند کار کند، حتماً Fitbit Charge 4 را در نظر داشته باشید.

  افزایش امکانات بدون افزایش ابعاد

  برای ورزشکاران ابزارهای مفید زیادی وجود دارد مثل Garmin Forerunner 945 و Suunto 3 که نسبت به شارژ 4 امکانات ورزشی بیشتری دارند اما از نظر طراحی چندان شیک نیستند. دستبند هوشمند شارژ 4 با قیمت 150 دلار به صورتی طراحی شده که می‌توانید 24 ساعت شبانه روز آن را به دست داشته باشید. اگر با شارژ 3 آشنایی دارید این محصول جدید فیت‌بیت برای شما چندان متفاوت نخواهد بود و فقط نسبت به مدل قدیمی تر کمی روی دست سنگین تر است.

  صفحه این دستبند فقط قادر به نمایش رنگ‌های سیاه و سفید است اما اندازه آن نصف ساعت‌های هوشمندی مثل اپل واچ است و دکمه فیزیکی در آن وجود ندارد. در عوض می‌توانید شارژ 4 را با ترکیبی از صفحه لمسی و فشردن سمت چپ دستبند برای مرور تنظیمات کنترل کنید. صفحه لمسی این ساعت واکنش پرسرعتی ندارد و هر از گاهی ممکن است بعد از بالا بردن دست روشن شدن آن مدتی زمان ببرد اما این تاخیر چندان چشمگیر و آزار دهنده نیست مگر اینکه بخواهید حین دویدن نگاهی اجمالی و سریع به آمار ثبت شده داشته باشید. مثل شارژ 3 صفحه این دستبند هم زیر نور مستقیم آفتاب به خوبی قابل مشاهده نیست.

  شارژ 4 معمولی به سه رنگ مختلف با بندهای اسپورت سیلیکون تولید می‌شود اما مدل Special Edition یا به اختصار SE که ما تست کردیم یک بند با طرح بافت هم دارد که 20 دلار گران تر از مدل معمولی است. جابجایی این بندها (برعکس ورسا 2) به راحتی انجام می‌شود و اگر از قبل شارژ 3 داشتید حالا می‌توانید بندهای این مدل را برای مدل جدیدتر هم استفاده کنید. همچنین شرکت‌های مختلف بندهای متنوعی برای این ساعت طراحی کرده اند که می‌توانید با خرید آنها ظاهر ساعتتان را به صورت دلخواه تنظیم کنید.

  استفاده از دستبند هوشمند شارژ 4 در طی روز کاملاً راحت است و حتی در صورت محکم بستن آن به مچ، پوست شما اذیت نمی‌شود و طراحی آن به صورتی نیست که داخل پوست فرو برود. در نتیجه می‌توانید در رختخواب هم بدون کمتر مزاحمتی آن را به دست داشته باشید. این گجت هم مثل بقیه محصولات فیت‌بیت قابلیت رهگیری خواب را دارد.

  امکانات شارژ 4 برای ورزشکاران و دونده‌ها

  مدل‌های قبلی شارژ که دستبندهای هوشمند معمولی بودند بیشتر قابلیت‌های موردانتظار را داشتند از جمله امکان شمارش گام‌ها، کالری مصرف شده، تعداد پله‌های طی شده، نظارت بر ضربان قلب و مسافت پیموده شده (با استفاده از سیستم جی‌پی‌اس گوشی). اما این قابلیت‌ها برای دونده‌های حرفه ای کافی نیستند. مثلاً وجود سیستم جی‌پی‌اس داخلی یکی از مهم ترین امکانات مورد انتظار از چنین گجت‌هایی است. این سیستم به شارژ 4 امکان می‌دهد که حین دویدن، پیاده روی و دوچرخه سواری بدون نیاز به استفاده از گوشی بتوانند مسیر طی شده را ثبت و نقشه برداری کنند.

  حالا با استفاده از شارژ 4 می‌توانید بدون نیاز به همراه داشتن موبایل همواره از میزان مسافتی که طی کردید اطلاع پیدا کنید. همچنین اپلیکیشن فیت‌بیت یک نقشه حرارتی از مسیر شما تولید می‌کند که شدت فعالیت شما را بر اساس ضربان قلبتان مشخص می‌کند.

  غیر از شارژ 4 تنها محصول فیت‌بیت که سیستم جی‌پی‌اس داخلی دارد، ساعت Ionic است که در حال حاضر بیشتر از دو سال از تولید آن گذشته ولی بیش از حد بزرگ و پوشیدن دائم آن سخت است.

  بررسی اجمالی دستبند هوشمند فیت‌بیت شارژ 4 

  شارژ 4 بیش از 20 نوع فعالیت مختلف را رهگیری می‌کند از دوچرخه سواری گرفته تا یوگا. همچنین مثل شارژ 3 تا عمق 50 متر ضدآب است در نتیجه می‌توانید حین شنا از آن استفاده کنید. امکان تنظیم 6 میانبر (shortcut) از برنامه‌های مختلف روی شارژ 4 وجود دارد اما خود شما باید آنها را انتخاب و از طریق اپلیکیشن موبایلی همگام سازی کنید. می‌توانید این دستبند را طوری تنظیم کنید که دویدن شما را به صورت خودکار رهگیری کند و اهدافی برای میزان کالری مصرفی، سرعت یا مسافت برای خودتان تنظیم کنید.

  به غیر از جی‌پی‌اس امکانات دیگری هم در شارژ 4 برای ورزشکاران وجود دارد. این گجت قابلیتی به نام Active Zone Minutes دارد که از ضربان قلب شما برای تعیین شدت ورزش و فعالیت بدنی استفاده می‌کند. هدف پیش فرض 150 دقیقه فعالیت در هر هفته است اما می‌توانید آن را برحسب سطح تناسب اندام مورد نیازتان افزایش یا کاهش دهید.

  چند سال پیش فیت‌بیت شروع به ادغام داده‌های مربوط به ضربان قلب برای هر فعالیت کرد (بر اساس سن و وزن). بعد از ورزش می‌توانید وارد اپلیکیشن موبایلی شده و مشاهده کنید که چقدر کالری مصرف کردید یا اوج ضربان قلب شما چقدر بوده است. شارژ 4 اعلان‌های مربوط به ضربان قلب را به صورت لحظه ای در اختیار شما قرار می‌دهد تا بتوانید حین ورزش و فعالیت اقدامات لازم را انجام دهید.

  مثلاً ممکن است با استفاده از این قابلیت متوجه شوید که برای افزایش مصرف کالری، ضربان قلب شما باید بیشتر از آنچه انتظار داشتید افزایش پیدا کند. همچنین این قابلیت برای افرادی که سعی به شکستن رکوردهای شخصی خودشان دارند هم بسیار مفید است.

  میزان ماندگاری شارژ باتری

  تنها مشکل شارژ 4 این است که وجود جی‌پی‌اس در این گجت باعث شده شارژ آن نسبت به شارژ 3 سریع تر تخلیه شود. به گفته خود فیت‌بیت، شارژ 4 با یک بار شارژ تا 7 روز کار می‌کند اما طبق تجربه ما به سختی این زمان به 4 روز می‌رسید.

  البته از نظر خیلی از افراد نیاز به شارژ مجدد بعد از 4 روز مشکل حادی نیست اما اگر به دنبال افزایش ماندگاری شارژ هستید، می‌توانید جی‌پی‌اس را در مواقعی که به آن نیاز نیست غیرفعال کنید. بخصوص این نکته را برای بعد از ورزش به خاطر داشته باشید. می‌توانید این کار را از بخش میانبرهای تمرینات ورزشی انجام دهید. فقط کافیست فعالیتی که منجر به مصرف جی‌پی‌اس می‌شود مثل دو یا دوچرخه سواری را به سمت بالا بکشید و غیرفعال کنید.

  رهگیری و نظارت بر خواب

  اپلیکیشن فیت‌بیت این قابلیت را دارد که هر روز صبح بر اساس معیارهای مختلف از مدت زمان خواب شما تا مراحل مختلف خواب، ضربان قلب و تغییرات سطح اکسیژن خون کیفیت خواب را مشخص کرده و به آن امتیاز بدهد.

  این گجت توانست بعد از چند شب تست اطلاعات خیلی خوبی درباره خواب من ارائه کند و با وجود اینکه شب‌ها باید برای رسیدگی به فرزندم بیدار می‌شدم، نمره قبولی (بیشتر از 60) را دریافت کردم. طبق اطلاعات این اپلیکیشن حدود 45 دقیقه بیدار ماندن در هر شب مشکل آفرین نیست. همچنین این اپلیکیشن شما را برای بهبود کیفیت خواب صرف نظر از دیر یا زود خوابیدن راهنمایی می‌کند.

  بررسی اجمالی دستبند هوشمند فیت‌بیت شارژ 4

  اطلاعات پایه مثل مدت زمان خواب و کیفیت آن برای همه قابل دسترس است اما مشترکین طرح Fitbit Premium به ضربان قلب و اطلاعات مربوط به اکسیژن خون هم دسترسی دارند. این اطلاعات برای افرادی که نسبت به کیفیت خواب خودشان دچار تردید هستند و نگران شرایطی مثل بروز وقفهٔ تنفسی در خواب هستند بسیار مفید است. برای چنین مواقعی پرداخت هزینه اشتراک 9.99 دلاری در ماه کاملاً ارزشمند است.

  اما یکی از نگرانی‌هایی که درباره این گجت و امکانات آن وجود دارد، وابسته شدن به امتیاز Sleep فیت‌بیت برای انرژی داشتن در هنگام صبح است. در چنین مواقعی ممکن است حتی با وجود اینکه خود شما احساس می‌کنید خواب خوبی داشتید، در صورت کم بودن این امتیاز حس خستگی پیدا کنید.

  فراتر از یک دستبند هوشمند ساده

  فیت‌بیت 4 با امکانات هوشمندی که دارد فراتر یک ابزار رهگیری تناسب اندام و سلامت عمل می‌کند. این ابزار همه اعلان‌هایی که از طریق گوشی آیفون یا اندروید دریافت می‌کنید را در اختیار شما قرار می‌دهد اما کاربران اندروید می‌کنند با سیستم پاسخ سریع به پیام‌هایشان پاسخ دهند.

  همچنین نمی‌توانید موزیک‌ها را ذخیره و حین دویدن گوشی کنید اما در صورت داشتن طرح اشتراک Premium اسپاتیفای می‌توانید از شارژ 4 به صورت یک ریموت برای توقف و رد کردن ترک‌ها استفاده کنید. البته امکان کنترل حجم صدا با این دستبند وجود ندارد. اما قابلیت‌هایی مثل تایمر، آلارم و اپلیکیشن‌های آب و هوا در این گجت هوشمند هم موجود هستند.

  می‌توانید سیستم Fitbit Pay را تنظیم کنید و از شارژ 4 روی پایانه‌هایی با سیستم tap-to-pay استفاده کنید چون حالا این دستبند مجهز به تکنولوژی NFC است (قبلاً برای دریافت Fitbit Pay باید نسخه ویژه شارژ را خریداری می‌کردید). متاسفانه بانک‌های تحت پشتیبانی این دستبند به اندازه گوگل یا اپل پی متنوع نیست.

   

   

   

  منبع : CNET

  نظر خود را وارد نمایید.