بسته
(0) کالا
هیچ محصولی در سبد خرید شما وجود ندارد.
دسته بندی محصولات
  فیلترها
  ترجیحات
  جستجو

  راهنمای کار با اپل‌واچ برای کاربران تازه کار

  راهنمای کار با اپل‌واچ برای کاربران تازه کار

  راهنمای کار با اپل‌واچ برای کاربران تازه کار

  اپل‌واچ یکی از محبوب ترین ساعت‌های هوشمند در سطح جهان محسوب می‌شود اما برای اشخاصی که تازه با این ساعت هوشمند آشنا شده اند، یاد گرفتن طرز کار آن زمان می‌برد. در  مطلب " راهنمای کار با اپل‌واچ برای کاربران تازه کار " نحوه استفاده از اپل‌واچ و چگونگی تغییر تنظیمات مختلف آن را به شما آموزش می‌دهیم.

  پیچ دیجیتال اپل‌واچ

  راهنمای کار با اپل‌واچ برای کاربران تازه کار

  پیچ دیجیتال یکی از امکانات فیزیکی مهم اپل‌واچ و از جمله قابلیت‌های مهم آن است. این پیچ در سمت راست ساعت اپل قرار دارد (برای دست چپ‌ها در سمت چپ). می‌توان از این دکمه چرخان برای پیمایش و زوم استفاده کرد و می‌توان برای استفاده از Siri آن را فشار داده و نگه داشت. برای دسترسی به اپلیکیشن‌هایی که اخیراً از آنها استفاده کردید این پیچ را دو بار فشار دهید یا برای برگشتن به صفحه اصلی آن را یک بار فشار دهید.

  دکمه کنار اپل‌واچ

  راهنمای کار با اپل‌واچ برای کاربران تازه کار

  دکمه کنار اپل‌واچ مستقیماً در زیر پیچ دیجیتال قرار دارد (برای دست چپ‌ها بالای آن). می‌توانید برای دیدن داک اپلیکیشن‌ها یا اپلیکیشن‌های اخیر این دکمه بیضی شکل را فشار دهید. همچنین می‌توانید برای استفاده از اپل پی هم از این دکمه استفاده کنید. فشردن و نگه داشتن این دکمه باعث روشن یا خاموش شدن ساعت می‌شود یا امکان برقراری تماس‌های اضطراری را فراهم می‌کند.

  اپلیکیشن‌های اپل‌واچ

  راهنمای کار با اپل‌واچ برای کاربران تازه کار

  برای پیدا کردن اپلیکیشن‌ها در اپل‌واچ کافیست یک بار پیچ دیجیتال را فشار دهید. اگر اپلیکیشن‌ها به حالت فهرست وار نمایش داده می‌شوند، می‌توانید با استفاده از پیچ بین آنها جابجا شوید. اگر اپلیکیشن‌ها به حالت جدولی (Grid) نمایش داده می‌شوند کافیست صفحه را لمس کرده و انگشت خودتان را روی صفحه حرکت دهید تا به اپلیکیشن دلخواه برسید.

  محل قرار گرفتن Control Center

  راهنمای کار با اپل‌واچ برای کاربران تازه کار

  بعضی از تنظیمات مهم اپل‌واچ در Control Center قرار دارند. کافیست وقتی در صفحه اصلی قرار دارید، با انگشتتان صفحه را به سمت بالا بکشید تا Control Center نمایان شود. خیلی از قابلیت‌های اپل‌واچ در Control Center قرار دارند از جمله امکان پینگ کردن آیفون در صورت گم شدن آن، تنظیم حالت سایلنت، حالت پرواز، قفل کردن ساعت، قطع اتصال از وای فای و غیره.

  شروع ورزش با اپل‌واچ

  راهنمای کار با اپل‌واچ برای کاربران تازه کار

  برای شروع ورزش Digital Crown را فشار دهید تا همه اپلیکیشن‌ها نمایش داده شوند. اپلیکیشن Workout که آیکن آن یک دونده با لباس سبز است را پیدا و اجرا کنید. حالا فهرستی از همه گزینه‌های در دسترس برای ورزش و فعالیت بدنی را مشاهده می‌کنید. بهترین گزینه دلخواهتان را برای شروع انتخاب کنید. وقتی تمرین شروع شد، در صورتی که اپل موزیک یا اسپاتیفای در حال پخش است، می‌توانید با کشیدن صفحه به سمت راست موزیک را تغییر دهید. همچنین می‌توانید برای توقف موزیک، به پایان رسیدن ورزش یا شروع یک تمرین جدید صفحه را به سمت چپ بکشید.

  کار با اپلیکیشن Watch App در آیفون

  راهنمای کار با اپل‌واچ برای کاربران تازه کار

  برای تنظیم اپل‌واچ، اول از همه نیاز به اپلیکیشن Watch در آیفون دارید. این اپلیکیشن قابل حذف است اما روی همه نسخه‌های iOS از پیش نصب شده است. اپلیکیشن را پیدا کنید، Watch را از طریق نوار جستجو یا در App Library پیدا کنید.

  تنظیمات اپل‌واچ

  راهنمای کار با اپل‌واچ برای کاربران تازه کار

  مثل آیفون و آیپد، اپلیکیشن Settings یکی از اپلیکیشن‌های اختصاصی اپل‌واچ است. مثل همان روشی که برای پیدا کردن اپلیکیشن‌های نصب شده استفاده کردید، پیچ دیجیتال را فشار دهید تا فهرست اپلیکیشن‌ها نمایش داده شود. اپلیکیشن Settings را که آیکنی شبیه به یک چرخ دنده دارد پیدا کنید (که رنگ آن سفید با پس زمینه خاکستری است). می‌توانید از طریق اپلیکیشن Watch در آیفون و در تب My Watch به تنظیمات دسترسی پیدا کنید.

  نحوه تغییر واچ فیس‌ها

  راهنمای کار با اپل‌واچ برای کاربران تازه کار

  یکی از ویژگی‌های خاص اپل‌واچ قابلیت تغییر واچ فیس یا طرح صفحه اصلی است. هر چند اپل امکان تنظیم و سفارشی سازی این فیس‌ها به صورت کامل را فراهم نکرده اما روش‌هایی برای شخصی سازی طرح کلی آنها وجود دارد. برای انجام این کار اپلیکیشن Watch را در دستگاه iOS خودتان باز کرده و روی Face Gallery در تسک بار پایین صفحه ضربه بزنید.
  وقتی صفحه باز می‌شود مجموعه‌ای از واچ فیس‌های مختلف را خواهید دید که هر یک روی جنبه خاص از ساعت تمرکز دارند. مثلاً یک واچ فیس برای نظارت بر فعالیت‌ها از جمله گام‌های طی شده و کالری‌های مصرفی طراحی شده است. واچ فیس‌هایی هم برای اینفوگرافیک، مموجی و غیره وجود دارند.

  قابلیت شمارش گام‌ها

  راهنمای کار با اپل‌واچ برای کاربران تازه کار

  یکی از بهترین جنبه‌های اپل‌واچ، قابلیت‌های داخلی آن در رابطه با فعالیت/سلامت است. برای پیدا کردن قابلیت شمارش گام‌ها، اپلیکیشن Activity را در اپل‌واچ پیدا کنید. وقتی اپلیکیشن باز شد، صفحه را اسکرول کنید تا وقتی گزینه Total Steps را ببینید.

  پاک کردن فوری همه اعلان‌ها

  راهنمای کار با اپل‌واچ برای کاربران تازه کار

  یکی از دلایل خرید اپل‌واچ راحتی کار با اعلان‌ها است. با اپل‌واچ به جای اینکه نیاز به برداشتن و کار با گوشی داشته باشید می‌توانید به راحتی و با یک نگاه به مچ خودتان پیام‌ها یا تماس‌های دریافتی را مرور کنید. اما ایراد این قابلیت این است که گاهی اوقات این اعلان‌ها به سرعت روی هم جمع می‌شوند. برای پاک کردن همه اعلان‌ها می‌توانید هر اعلان را به صورت مجزا به سمت چپ بکشید و تک به تک آنها را پاک کنید یا صفحه را از بالا به پایین بکشید و روی هر اعلان ضربه زده و آن را نگه دارید. وقتی گزینه Clear All را مشاهده کردید برای پاک کردن همه اعلان‌ها روی آن ضربه بزنید.

  جمع بندی

  در این مطلب فقط بعضی از امکانات اپل‌واچ را مرور کرده و یکسری از قابلیت‌های مهم و پایه آن را به شما معرفی کردیم. حتماً سایر مطالب و نکات سایت ما درباره اپل‌واچ را مشاهده کنید.

   

   

  منبع : Maketecheasier

  نظر خود را وارد نمایید.