بسته
(0) کالا
هیچ محصولی در سبد خرید شما وجود ندارد.
دسته بندی محصولات
  فیلترها
  ترجیحات
  جستجو

  معرفی تکنولوژی شارژ سریع و دلیل نیاز به آن

  معرفی تکنولوژی شارژ سریع و دلیل نیاز به آن

  معرفی تکنولوژی شارژ سریع و دلیل نیاز به آن

  شرکت‌های مختلف تولید کننده لپ تاپ، گوشی موبایل، کابل و شارژر همگی درباره "شارژ سریع" صحبت می‌کنند، اما شارژ سریع چیست؟ در واقع از این اصطلاح برای بازاریابی دستگاه‌ها و شارژرهایی استفاده می‌شود که قادر هستند با سرعتی بیشتر از استاندارد شارژ فعلی (5 وات) دستگاه‌ها را شارژ کنند. هر چند تکنولوژی‌های مختلفی امکان این شارژ سریع را فراهم می‌کنند اما هیچ زبان استاندارد صنعتی درباره آنها وجود ندارد. علاوه بر این فقدان انسجام باید توجه داشته باشید که خیلی از شرکت‌ها ادعا می‌کنند محصولاتشان از شارژ سریع پشتیبانی می‌کنند اما ممکن است این محصولات فقط قابلیت همان شارژ معمولی 5 وات را داشته باشند. در این راهنما به معرفی تکنولوژی شارژ سریع و دلیل نیاز به آن خواهیم پرداخت تا به شما برای درک هر چه بیشتر تکنولوژی شارژ سریع و پیدا کردن تکنولوژی که مناسبتان باشد، کمک کنیم.

  معرفی تکنولوژی شارژ سریع و دلیل نیاز به آن

  شارژ سریع چگونه کار می‌کند؟

  آمپراژ × ولتاژ = وات

  در رابطه با شارژ مهم ترین مفاهیم آمپراژ، ولتاژ و وات هستند. آمپراژ (یا جریان) میزان برقی است که از باتری به سمت گوشی یا سایر دستگاه‌های متصل جریان پیدا می‌کند. ولتاژ سرعت یا قدرت جریان را مشخص می‌کند. وات حاصل ضرب آمپراژ در ولتاژ است. یکی از مثال‌های پرکاربرد در این زمینه شلنگ آب است. آمپراژ (یا جریان) عرض شلنگ را مشخص می‌کند، ولتاژ میزان فشار آب است و وات میزان آبی است که از شیلنگ خارج می‌شود.

  معرفی تکنولوژی شارژ سریع و دلیل نیاز به آن

  شارژ سریع چگونه باعث افزایش سرعت شارژ می‌شود؟

  عملیات شارژ در دو فاز انجام می‌شود. در فاز اول ولتاژ بالا منجر به افزایش نرخ جریان می‌شود. تکنولوژی شارژ سریع از این فاز برای افزایش جریان برق استفاده می‌کند. وقتی باتری بیشتر شارژ خودش را دریافت کرد، شارژر ولتاژ را کاهش می‌دهد تا از گرم شدن بیش از حد یا شارژ بیش از حد پیشگیری کند و گوشی یا شارژر شما هر دو ایمن بمانند.

  چگونه می‌توان از این تکنولوژی استفاده کرد؟

  برای استفاده از این تکنولوژی نیاز به تجهیزات مناسب دارید. گوشی هوشمند، تبلت، لپ تاپ یا هر دستگاه دیگری باید از این استاندارد شارژ سریع پشتیبانی کند. در برخی موارد حتی کابل برق هم باید با استاندارد شارژ سریع مورد استفاده در دستگاه و شارژر همخوانی داشته باشد.
  وقتی شارژر و کابلی با استاندارد شارژ سریع سازگار با گوشی، لپ تاپ یا سایر تجهیزات مورد استفاده خودتان را پیدا کردید، به حداکثر سرعت هر دو توجه کنید. مثلاً اگر از شارژر 27 وات با موبایلی که حداکثر سرعت شارژ آن 18 وات است استفاده کنید، گوشی شما با همان سرعت 18 وات شارژ خواهد شد.

  معرفی تکنولوژی شارژ سریع و دلیل نیاز به آن

  انواع استانداردهای شارژ سریع

  اصلی ترین و محبوب ترین انواع استانداردهای شارژ سریع شامل USB Power Delivery (یا USB-PD) و تکنولوژی شارژ سریع کوالکام هستند. شاید علاوه بر این موارد با شارژ سریع انطباقی (Adaptive Fast Charging)،TurboPower یا SuperCharge هم آشنایی داشته باشید. خیلی از این استانداردها مبتنی بر شارژ سریع کوالکام هستند و صرفاً برای مقاصد بازاریابی تغییر برند داده شدند. اپل هم در محصولات خود از استاندارد USB-PD پشتیبانی می‌کند بنابراین گوشی آیفون شما هم با تمام کابل‌ها و شارژرهای USB Power Delivery سازگاری خواهد داشت.

  معرفی تکنولوژی شارژ سریع و دلیل نیاز به آن
  آیا شارژ سریع ایمن است؟

  از آنجایی که این تکنولوژی‌ها به گوشی موبایل امکان می‌دهند که با سرعتی بیشتر از شارژ معمولی شارژ شود، ممکن است گوشی و شارژر شما حین شارژ داغ شوند. برای اطمینان از حفظ امنیت در هنگام شارژ از کابل و شارژری با کیفیت استفاده کنید که تمام گواهینامه‌های لازم را داشته باشد. در صورت استفاده از چنین محصولاتی، شارژ سریع هم مثل شارژ معمولی ایمن خواهد بود.

  معرفی تکنولوژی شارژ سریع و دلیل نیاز به آن

   

   

   

  منبع : Belkin

  نظر خود را وارد نمایید.