جستجو
تمام دسته‌ها
  منو بسته
  بازگشت به همه

  معرفی بهترین گجت‌ها برای رهگیری و نظارت بر خواب

  معرفی بهترین گجت‌ها برای رهگیری و نظارت بر خواب

  معرفی بهترین گجت‌ها برای رهگیری و نظارت بر خواب

  خوابیدن یکی از فعالیت‌های مشترک بین همه ماست و همه ما نیاز به خواب داریم. ما انسان‌ها بیشتر از 30 درصد دوره زندگی خودمان را صرف خوابیدن می‌کنیم پس نباید آن را نادیده بگیریم. با توجه به اهمیت خواب، جای تعجب نیست که امروزه ابزارها و گجت‌های متعددی برای نظارت و رهگیری بر خواب هم از نظر مدت زمان و هم از نظر کیفیت آن تولید شده اند. ما در میانه‌ی انقلاب دیتا قرار داریم و اطلاعات مربوط به خواب هم جزئی از این انقلاب است. در این مطلب به معرفی بهترین گجت‌ها برای رهگیری و نظارت بر خواب خواهیم پرداخت و لیستی از بهترین گزینه‌ها برای نظارت بر خواب را آماده کردیم ، این لیست را با بعضی از ابزارهای اختصاصی نظارت بر خواب شروع می‌کنیم و بعد به گجت‌های پوشیدنی می‌رسیم.

  معرفی بهترین گجت‌ها برای رهگیری و نظارت بر خواب

  تحلیلگر خواب Withings

  Withings سابقه ای چندین ساله در زمینه تولید محصولات تخصصی جهت رهگیری و نظارت بر خواب دارد و Sleep Analyzer هم گواهی بر این امر است. این ابزار یک حسگر مسطح دارد که زیر تشک قرار گرفته و با تکنولوژی بی سیم به گوشی متصل می‌شود. کار این ابزار رهگیری و نظارت بر مراحل مختلف خواب و دادن یک امتیاز به خواب هر شب شماست.
  ویژگی خاص Withings که آن را نسبت به رقبا متمایز کرده دقت آن است؛ این ابزار به صورت کارآمد خواب شما را رهگیری می‌کند و اگر خواب خوبی نداشته باشید به شما اطلاع می‌دهد تا آن را اصلاح کنید. اینکه این ابزار فقط با قرار گرفتن در رختخواب شما کار خودش را انجام می‌دهد و نیازی به نگرانی برای روشن یا خاموش کردن آن ندارید، از جمله ویژگی‌های خیلی خوب آن است.

  معرفی بهترین گجت‌ها برای رهگیری و نظارت بر خواب

  Beddit 3.5 Sleep Monitor

  سیستم رهگیری خواب Beddit به اندازه ای خوب است که شرکت اپل چند سال پیش تصمیم به خرید آن گرفت و نشان داد که امروزه نظارت بر خواب یک کسب و کار بزرگ و مهم محسوب می‌شود. این ابزار هم مثل Withings Sleep به صورت یک قطعه مسطح است که در تختواب قرار می‌گیرد اما بالای تشک و زیر ملحفه نصب می‌شود. اگر دستگاه iOS یا اپل واچ دارید می‌توانید از این محصول به همراه آنها استفاده کنید.
  لازم به ذکر است که قیمت این محصول بسیار بالا است و قرار گرفتن آن روی تشک ممکن است برای برخی افراد حساس خوشایند نباشد و مزاحمت ایجاد کند. با این حال این ابزار داده‌های زیادی را رهگیری کرده و به صورت واضح نمایش می‌دهد.

  معرفی بهترین گجت‌ها برای رهگیری و نظارت بر خواب

  S+ by ResMed

  آخرین ابزار این لیست که پوشیدنی نیست ResMed است که یک ابزار رهگیری خواب بدون تماس با کاربر است. این ابزار کنار تخت قرار می‌گیرد و نور، سروصدا و دمای محیط را ارزیابی می‌کند و با این داده‌ها مشخص می‌کند که خواب شما به چه صورت بوده است. ResMed با جمع آوری این اطلاعات از طریق اپلیکیشن همراه توصیه‌هایی برای چگونگی بهبود خواب به شما ارائه می‌کند.
  مجزا بودن این ابزار از تختواب شما باعث می‌شود که حین خواب هیچ مزاحمت و ناراحتی ایجاد نشود. تنها نقطه ضعف این ابزار مربوط به افرادی است که از تختواب مشترک استفاده می‌کنند چون ممکن است داده‌های آن در این حالت چندان دقیق و قابل اعتماد نباشند. بعلاوه برای دستیابی به بهترین نتایج باید آن را در محل مناسبی قرار دهید.

  معرفی بهترین گجت‌ها برای رهگیری و نظارت بر خواب

  Fitbit Versa 2

  اگر به جای یک گجت مخصوص نظارت بر خواب بیشتر به دنبال ابزار نظارت بر سلامت بدن هستید که قابلیت رهگیری خواب را هم داشته باشید، قطعاً باید به دنبال محصولات Fitbit باشید. گوگل در حال خرید این شرکت بزرگ است که سابقه ای طولانی در زمینه نظارت بر اطلاعات فیتنس و تناسب اندام دارد.
  یکی از محصولات پرطرفدار این شرکت Versa 2 است که یک ساعت هوشمند سبک وزن با قابلیت‌هایی مثلپشتیبانی از الکسای آمازون است اما امکانات چشمگیری در زمینه نظارت بر سلامت از جمله نظارت بر خواب دارد که فوق العاده دقیق است. بعلاوه، این گجت ماندگاری شارژ یک هفته ای دارد در نتیجه نیازی نیست که شب‌ها آن را شارژ کنید و می‌توانید برای نظارت بر خواب از آن استفاده کنید.

  رهگیری و نظارت بر خواب

  Withings Steel HR Sport

  آخرین گزینه این لیست هم محصول شرکت Withings است. این شرکت چند ساعت هوشمند هیبرید دارد که که از نظر صفحه نمایش طراحی مینیمال دارند اما از نظر امکانات پیشرفته هستند و صفحه آنالوگ دارند؛Steel HR Sport یک صفحه ظریف دارد که با استفاده از آن می‌توانید اطلاعات کلیدی را مشاهده کنید یا نوع رهگیری را به صورت دستی انتخاب کنید.
  این گجت قابلیت نظارت بر سلامت بدن و رهگیری خواب را دارد که این قابلیت به دلیل وجود حسگر ضربان قلب روی آن دقت زیادی دارد. هر چند دقت این گجت به اندازه یک سیستم رهگیری خواب اختصاصی نیست اما امکان استفاده از آن حین خواب و انجام کارهای لازم توسط خود این ساعت آن را تبدیل به یکی از گزینه‌های ارزشمند این لیست کرده است.

   

   

  منبع : Pocket-Lint

  نظرات
  نظر خود را بنویسید بسته