بسته
(0) کالا
هیچ محصولی در سبد خرید شما وجود ندارد.
دسته بندی محصولات
  فیلترها
  ترجیحات
  جستجو

  آیا الزام کودکان به استفاده از گجت‌های ردیاب کار درستی است؟

  آیا الزام کودکان به استفاده از گجت‌های ردیاب کار درستی است؟

  آیا الزام کودکان به استفاده از گجت‌های ردیاب کار درستی است؟

  آیا استفاده از ساعت‌های ردیاب برای کودکان کار درستی است؟ آیا چنین وسایلی به کودکان آسیب می‌زنند؟ آیا الزام کودکان به استفاده از گجت‌های ردیاب کار درستی است؟ با توجه به پیشرفت‌های فناوری، امروزه می‌توان هر شخصی را تحت نظر داشت و مکالمات او با دیگران را بررسی کرد. در نتیجه حالا ابزارهای هوشمند زیادی در بازار هستند که به نظارت بر موقعیت و فعالیت‌های کودکان کمک می‌کنند. بر اساس گفته‌های Karen Cantwell که یک وسیله ردیابی برای بچه‌ها طراحی کرده، بیشتر والدین این ابزارها را برای کودکانی بین 5 تا 12 سال خریداری می‌کنند. به گفته او این ساعت‌ها امکان برقراری تماس با والدین توسط کودک را فراهم می‌کنند.

  آیا ردیابی کودکان کار درستی است؟

  استفاده از گجت‌های ردیاب برای کودکان با مزایا و معایب خاصی همراه است. همه چیز بستگی به دلیل استفاده از این گجت‌ها دارد. شاید بچه‌های کم سن و سال مشکلی با استفاده از چنین گجت‌هایی نداشته باشند. اما ممکن است نوجوانان برخورد خوبی با این کار نداشته باشند. قبل از خرید و استفاده از وسیله ردیاب باید با فرزندتان صحبت کنید و دلایل انجام این کار را به او توضیح دهید. همچنین به عنوان یک پدر یا مادر باید دلیل قانع کننده‌ای برای انجام این کار داشته باشید نه فقط سخت گیری و فشار بر کودک.

  شاید نوجوانان قرار داشتن تحت نظارت دیگران یا ردیابی شدن را دوست نداشته باشند چون حس می‌کنند شما با این کار حریم خصوصی آنها را نقض می‌کنید و شاید به خاطر انجام این کار از شما نفرت پیدا کنند. مادری از مدرسه به دلیل اینکه معلم بچه‌ها به آنها اجازه نمی‌داد که به موقع استراحت کنند شکایت کرد. وقتی از او سوال شد که چطور از این موضوع مطلع شده، گفت که دخترش یک ساعت هوشمند ردیاب دارد. احتمالاً می‌توانید تصور کنید که معلم با شنیدن این حرف چه احساسی پیدا کرد. به این دلیل که همه با چنین کاری موافق نیستند و نسبت به آن حس خوبی ندارند.

  Janey Downshire نویسنده کتاب "ترجمه نوجوانان" بر این باور است که هر چند والدین با استفاده از وسایل ردیاب برای کودکان احساس آرامش پیدا می‌کنند اما این وسایل مانع از یادگیری استقلال توسط کودکان می‌شود. به گفته او نوجوانان تمایلی به اینکه دائماً تحت نظارت باشند ندارند و والدین به جای این کار باید یک رابطه خوب با فرزندانشان ایجاد کنند تا آنها هم در رابطه با اینکه کجا می‌روند و با چه کسی هستند، با آنها صادق باشند.

  Downshire می‌گوید، کودکان حس می‌کنند که والدین به دلیل بی اعتمادی آنها را ردیابی کرده و تحت نظارت دارند. به گفته او شاید بعضی از نوجوانان این وسایل را باز کرده و به دوستانشان بدهند تا والدینشان باخبر نشوند که کجا هستند.

  مزایای ردیابی کودکان

  بیشتر والدین نگران رفت و آمدهای کودکشان هستند و دلیل این موضوع افزایش موارد کودک ربایی و استفاده از کودکان و نوجوانان برای کارهای غیرقانونی مثل جابجایی مواد مخدر یا فرقه گرایی است. به همین دلیل والدین چنین وسایلی را برای نظارت بر کودکان و مکان یابی آنها انتخاب می‌کنند.

  همچنین کودکان در خانه وقت زیادی را با اینترنت سپری می‌کنند و همین موضوع نگرانی زیادی برای والدین ایجاد می‌کند چون شاید با خبر نباشند که فرزندشان از چه سایت‌هایی بازدید می‌کند، با چه افرادی گفتگو می‌کند و ماهیت این گفتگوها چیست. اپلیکیشن‌های نظارتی هم هستند که می‌توان روی تلفن همراه کودکان نصب کرد و فعالیت‌ها و پیام‌های آنها را تحت نظر داشت.

  بیشتر والدین این اپلیکیشن‌ها را مایه آرامش خاطر می‌دانند چون با وجود چنین اپلیکیشن‌هایی نیاز به نگرانی درباره اینکه فرزندشان کجا و در حال انجام چه کاری است، ندارند.

  آیا الزام کودکان به استفاده از گجت‌های ردیاب کار درستی است؟

  معایب ردیابی کودکان

  از بین رفتن اعتماد کودک

  ممکن است ردیابی و نظارت بر بچه‌های بزرگتر عواقب نامطلوبی داشته باشد چون حس می‌کنند شما به دلیل بی اعتمادی آنها را تحت نظارت دارید. حتی شاید وقتی متوجه شوند آنها را ردیابی می‌کنید به خشونت و پرخاشگری روی بیاورند.

  خطر افشای اطلاعات حساس

  وجود هر گونه خطا و نقص امنیتی می‌تواند باعث انتشار اطلاعات حساس شما شود. افراد بدخواه و مخرب می‌توانند از این وسایل برای جمع آوری اطلاعات شخصی و انجام فعالیت‌های مخرب و مجرمانه استفاده کنند.

  جمع بندی

  برای نظارت و ردیابی کودکتان باید دلایل کافی را داشته باشید و نباید اجازه دهید که نگرانی‌های شما به عنوان یک پدر یا مادر مانع از استقلال کودک و یاد گرفتن اصول مراقبت از خود توسط آنها شود.
  از نگرانی بیش از حد خودداری کنید. به گفته Downshire نوجوانان اطلاعات زیادی را در اختیار والدین خودشان قرار نمی‌دهند چون والدین بیش از حد نگران هستند و واکنش‌های افراطی نشان می‌دهند.
  بین خودتان و فرزندتان اعتماد ایجاد کنید. وقتی به شخصی اعتماد داشته باشید دلیلی برای جاسوسی از او وجود ندارد.

   

   

   

   

  منبع : Moms

  نظر خود را وارد نمایید.