بسته
(0) کالا
هیچ محصولی در سبد خرید شما وجود ندارد.
دسته بندی محصولات
  فیلترها
  ترجیحات
  جستجو

  بررسی ماوس ارگونومیک Microsoft Sculpt

  بررسی ماوس ارگونومیک Microsoft Sculpt

  بررسی ماوس ارگونومیک Microsoft Sculpt

  متاسفانه شرکت اپل هیچ ماوس یا کیبورد ارگونومیک خوبی برای کاربران مک تولید نمی‌کند. البته کیبوردهای بلوتوث و ترک پادهای مخصوص این اکوسیستم خیلی خوب کار می‌کنند اما معمولاً دست را در موقعیتی غیرراحت قرار می‌دهند. به همین دلیل گزینه انتخابی خیلی از کاربران Microsoft Sculpt Ergonomic است. متاسفانه شرایط برای ماوس Sculpt کمی متفاوت است. با وجود اینکه در ابتدا احساس چندان خوبی نسبت به این محصول نداشتیم اما تصمیم گرفتیم چند هفته‌ای با آنها کار کنیم و بعد تصمیم نهایی را بگیریم. در این مطلب به بررسی ماوس ارگونومیک Microsoft Sculpt خواهیم پرداخت .

  بررسی ماوس ارگونومیک Microsoft Sculpt

  از همان ابتدا مشخص بود که ماوس sculpt برای کاربران مک طراحی نشده است. مهم ترین مشکلی که من برای استفاده از این محصول مایکروسافت با آن برخورد کردم این بود که در قسمت کناری sculpt دکمه آبی بزرگ ویندوز قرار دارد. این دکمه برای کاربران ویندوز که عادت دارند برای شروع هر کاری از منوی استارت استفاده کنند، مفید است اما برای کاربران مک همیشه به کلید ctrl نگاشت شده است.

  در رابطه با ماوس sculpt هم شرایط تقریباً به همین صورت است. کاربران ویندوز قطعاً این ماوس را می‌پسندند بخصوص با توجه به قیمت مناسب و مقرون به صرفه آن. ماوس Microsoft Sculpt Ergonomic طراحی خیلی خوبی برای اشخاصی دارد که به دنبال یک ماوس ارگونومیک ساده با قابلیت‌های وایرلس هستند. با وجود این ماوس سیم‌های اضافه از روی میز شما حذف شده و اطراف شما مرتب تر خواهد شد. این ماوس هم سبک و طراحی زیبایی دارد و هم طراحی اگونومیک خوبی دارد. مهم ترین مشکلات آن شامل دانگل USB اختصاصی است که نمی‌توان آن را با چندین دستگاه جفت کرد و سایز آن که برای اشخاصی با دست‌های بزرگ بیش از حد کوچک است.

  بررسی ماوس ارگونومیک Microsoft Sculpt

  مزایای ماوس Sculpt Ergonomic مایکروسافت

  - سایز: سایز این ماوس برای کاربران معمولی مناسب است اما بیشتر برای کاربرانی با دست کوچک طراحی شده است.
  - دقت: sculpt مجهز به تکنولوژی Blue Track شرکت مایکروسافت است یعنی حتی روی انعکاسی ترین سطوح از جمله شیشه می‌تواند به خوبی کار کند.
  - سبک طراحی: شیک و روان با ظاهری بسیار جذاب.
  - دکمه‌های قابل سفارشی سازی: حداقل در ویندوز امکان تعریف نگاشت دلخواه برای دکمه‌ها وجود دارد.

  معایب ماوس Sculpt Ergonomic مایکروسافت

  - شکل: طراحی توپ مانند و کوچک بودن این ماوس ممکن است برای برخی کاربران خوب باشد اما باعث می‌شود که قسمت بیشتری از مچ دست روی سطح قرار بگیرد. همانطور که در مطلب، چگونه از ماوس استفاده کنیم توضیح داده شده، مهم است که ماوس را بیشتر از طریق بازو کنترل کنید تا مچ. ممکن است ماوس Sculpt هم باعث ایجاد عادات نامناسبی در زمینه استفاده از ماوس شود.

  - موقعیت دکمه‌ها: دکمه‌های جانبی جلوتر از سایر ماوس‌ها قرار گرفته اند در نتیجه ممکن است برای دسترسی به آنها دچار مشکل شوید.

  - منبع تغذیه: این ماوس از دکمه‌های AA استفاده می‌کند. این در حالیست که بهترین ماوس‌های ارگونومیک از باتری‌های لیتیوم پلیمر استفاده می‌شود اما در رابطه با این ماوس این طور نبود که همین می‌تواند باعث افزایش وزن و سخت تر شدن کار با آن شود.

  - جذب لکه: طراحی براق و صاف این ماوس اثر انگشت و لکه‌ها را کاملاً نمایان می‌کند. هر چند این ویژگی از نظر بعضی کاربران مهم نیست اما برای دیگران اهمیت دارد.

  نتیجه گیری نهایی

  با توجه به مزایا و معایب ماوس Microsoft Sculpt Ergonomic آیا این محصول ارزش خرید را دارد؟
  ما بیشتر محصولات Logitech مثل ماوس وایرلس Logitech MX Master را توصیه می‌کنیم. Sculpt قابلیت اتصال بلوتوث را ندارد، برای دست‌های بزرگ چندان خوب نیست، می‌تواند باعث ترویج عادات نامناسب برای استفاده از ماوس شود و به اندازه ماوس Logitech قوی و محکم به نظر نمی‌رسد.
  با این وجود قیمت Sculpt به اندازه نصف Logitech است و چند ویژگی دارد که در ماوس‌های گران قیمت مشاهده می‌شود. کیفیت رهگیری خوب و سبک طراحی فوق العاده است. این ماوس می‌تواند برای کاربران ویندوز نقطه شروع خوبی جهت ورود به دنیای ماوس‌های ارگونومیک وایرلس باشد.

   

   

  منبع : 9to5ergonomics

  نظر خود را وارد نمایید.