بسته
(0) کالا
هیچ محصولی در سبد خرید شما وجود ندارد.
دسته بندی محصولات
  فیلترها
  ترجیحات
  جستجو

  مفیدترین نکات و ترفندها برای AirPods Pro

  مفیدترین نکات و ترفندها برای AirPods Pro

  مفیدترین نکات و ترفندها برای AirPods Pro

  اگر اطلاعات کافی درباره نحوه استفاده و سفارشی سازی AirPods Pro را داشته باشید، می‌توانید بهتر از آن استفاده کنید. در این مطلب مفیدترین نکات و ترفندها برای AirPods Pro را به شما آموزش می‌دهیم.
  AirPods Pro شرکت اپل در مقایسه با محصولات قبلی مزایای مختلفی دارند از جمله سیستم فعال حذف نویز، حالت صدای شفاف و سه ست سری قابل تعویض برای اینکه ایرپاد شما به بهترین شکل ممکن روی گوش قرار بگیرد. اما این ایرپادها ویژگی‌ها و امکانات دیگری هم دارند؛ در این مطلب شما را با نکات و ترفندهایی آشنا می‌کنیم که با پیروی از آنها می‌توانید به بهترین شکل ممکن از ایرباد وایرلس اپل استفاده کنید.

  جفت شدن سریع

  مفیدترین نکات و ترفندها برای AirPods Pro

  جفت کردن AirPods Pro با یک دستگاه جدید –آیفون، آیپد یا هر دستگاه دیگری – به راحتی و سرعت انجام می‌شود. فقط کافیست قاب را باز کنید تا یک اعلان برای AirPods Pro روی دستگاه نمایش داده شود. روی دکمه Connect کلیک کنید. پیام‌های بعدی را دنبال کنید. AirPods Pro را روی گوش قرار داده و به موزیک مورد علاقه تان گوش کنید!

  اتصال به سایر دستگاه‌ها

  مفیدترین نکات و ترفندها برای AirPods Pro

  پس از جفت کردن AirPods Pro به یک دستگاه اپل می‌توانید به راحتی آن را به دستگاه‌های دیگر هم متصل کنید. برای مثال فرض کنید که از آنها با گوشی آیفون می‌کردید و حالا قصد دارید که با آیپد از آن استفاده کنید.
  در آیپد وارد مسیر Settings > Bluetooth شوید. گزینه مربوط به AirPods Pro را انتخاب کنید تا کانکشن آن با آیپد برقرار شود. اگر اپل واچ داشته باشید، AirPods Pro به صورت خودکار به آن متصل می‌شود.

  اتصال به دستگاه‌های غیر اپل

  مفیدترین نکات و ترفندها برای AirPods Pro

  مثل آیپد اصلی می‌توانید AirPods Pro را با دستگاه‌های غیراپل مثل کامپیوتر ویندوز یا گوشی اندروید هم استفاده کنید. کیس AirPods Pro را باز کرده و دکمه کوچک پشت آن را نگه دارید. وقتی چراغ جلوی آن شروع به چشمک زدن به رنگ سفید کرد، دکمه را رها کنید. گوشی اندروید شما باید به صورت خودکار تلاش برای جفت شدن با ایرپاد را شروع کند. در غیر این صورت به تنظیمات بلوتوث گوشی مراجعه کرده و روی دکمه مربوط به جفت شدن با دستگاه جدید کلیک کنید. دستورالعمل‌های بعدی را دنبال کرده و AirPods Pro را به گوشی متصل کنید. تنها عیب این روش این است که استفاده از آن با دستگاه‌های غیراپل باعث محدودیت دسترسی به برخی کنترل‌ها و ترفندها می‌شود.

  تست تناسب

  مفیدترین نکات و ترفندها برای AirPods Pro

  AirPods Pro با سه نوع سری متفاوت عرضه می‌شود که در حالت پیش فرض سایز متوسط آنها نصب شده است. اما بهترین روش برای انتخاب مناسب ترین سری، آزمون و خطا است. با این حال AirPods Pro یک تست سری دارد که می‌تواند اعلام کند سری‌های مورد استفاده شما مناسب گوشتان هستند یا خیر. برای اجرای این تست روی آیفون یا آیپد مسیر Settings > Bluetooth را طی کنید. روی آیکن info مربوط به AirPods Pro کلیک کنید. در صفحه بعدی روی لینک مربوط به تست Ear Tip Fit کلیک کنید. در صفحه اول تست روی Continue کلیک کنید. مطمئن شوید که هر دو ایرپاد به خوبی در گوش‌ها قرار گرفته باشند و بعد روی دکمه Play ضربه بزنید. یک کلیپ صوتی پخش می‌شود و این تست به شما خواهد گفت که آیا این سری‌ها برای گوش شما مناسب هستند یا خیر. روی Done کلیک کنید. می‌توانید هر سه مدل را امتحان و نتایج را بررسی کنید. برای برداشتن سری‌های فعلی کافیست آنها را بیرون بکشید. سری‌های جدید را نصب کرده و فشار دهید تا به خوبی سر جای خود قرار بگیرند.

  کنترل نویز

  مفیدترین نکات و ترفندها برای AirPods Pro

  AirPods Pro با سه نوع کنترل نویز مختلف ارائه می‌شود: حذف نویز فعال، حالت شفاف و حالت غیرفعال.
  • حذف نویز فعال (Active Noise Cancellation): این حال تمام صداهای پس زمینه را مسدود می‌کند تا بتوانید صدا را به صورت کامل از AirPods Pro بشنوید. این حالت برای محیط باشگاه یا محیط‌های شلوغ دیگر مفید است.
  • حالت شفاف (Transparency mode): صداهای پس زمینه را کاهش می‌دهد اما باز هم می‌توانید آنها را بشنوید. این حالت برای مکان‌های عمومی که تمایل دارید در آن‌ها صدای موزیک را به صورت شفاف و واضح بشنوید اما در عین حال به صداهای اطراف واکنش نشان دهید، مفید است.
  • حالت خاموش (Off): هر دو حالت قبلی را غیر فعال می‌کند.
  به روش‌های متفاوت می‌توانید بین این سه حالت سوئیچ کنید. یک موزیک پخش کنید. در آیفون وارد مسیر Settings > Bluetooth شوید. روی آیکون info مربوط به AirPods Pro کلیک کنید. در بخش Noise Control حالت Noise Cancellation را انتخاب کنید. به موزیک گوش کنید. سپس روی Off کلیک کنید. باز هم به موزیک گوشی کنید. سپس حالت Transparency را امتحان کنید.
  روش سریع تر استفاده از Control Center است. وارد Control Center آیفون یا آیپد شوید. آیکن Volume Control را نگه دارید؛ حالا می‌توانید بین سه حالت مختلف سوئیچ کنید.

  جابجایی بین حالت‌ها با استفاده از پایه AirPod

  مفیدترین نکات و ترفندها برای AirPods Pro

  می توانید با استفاده از پایه (ساقه) یکی از AirPodها بین حالت‌های مختلف سوئیچ کنید. با نگه داشتن پایه صدایی خواهید شنید که نشان دهنده سوئیچ بین این حالت‌ها است. برای کنترل نحوه کار ایرپاد وارد مسیر Settings > Bluetooth شده و سپس روی آیکن info مربوط به AirPods Pro کلیک کنید. در بخش Press and Hold AirPods روی گزینه مربوط به ایرپاد چپ یا راست کلیک کنید. در حالت پیش فرض فشردن آنها باعث جابجایی بین حالت‌های Active Noise Cancellation و Transparency می‌شود. همچنین می‌توانید با کلیک روی گزینه مربوط به Off حالت حذف نویز را خاموش کنید.

  جابجایی بین حالت‌ها در اپل واچ

  مفیدترین نکات و ترفندها برای AirPods Pro

  و اگر با اپل واچ به موزیک گوش می‌کنید، روی آیکن AirPlay در گوشه سمت چپ پایین صفحه Now Playing کلیک کنید. در اینجا می‌توانید بین سه حالت مختلف جابجا شوید.

  فعال کردن Siri

  مفیدترین نکات و ترفندها برای AirPods Pro

  به جای استفاده از پایه‌های AirPods Pro برای جابجایی بین حالت‌های نویز مختلف، می‌توانید از آنها برای فعال کردن Siri استفاده کنید. برای انجام این تنظیمات وارد صفحه Info مربوط به AirPods Pro شوید. در بخش Press and Hold AirPods روی گزینه مربوط به ایرپاد سمت چپ یا راست کلیک کنید. تنظیمات را از Noise Control به Siri تغییر دهید. حالا پایه ایرپادی که انتخاب کرده بودید را نگه دارید. به این ترتیب صدای زنگ Siri را خواهید شنید که نشان می‌دهد این گزینه فعال شده و حالا می‌توانید با دستیار صوتی اپل ارتباط برقرار کنید.

  استفاده از پایه‌ها برای کنترل پخش موسیقی

  مفیدترین نکات و ترفندها برای AirPods Pro

  به غیر از به کار بردن پایه‌ها برای تغییر حالت نویز یا فعال کردن Siri می‌توانید از آنها جهت کنترل پخش موسیقی هم استفاده کنید. یک ضربه آرام و سریع روی هر یک از پایه‌ها باعث توقف یا ادامه پخش موسیقی فعلی می‌شود. ضربه دوتایی باعث رد شدن یک ترک و ضربه سه تایی باعث برگشتن به ترک قبل می‌شود.

  تغییر نام AirPods Pro

  مفیدترین نکات و ترفندها برای AirPods Pro

  نام AirPods Pro در چند محل مختلف نمایش داده می‌شود که می‌توانید آن را تغییر دهید. روی آیفون وارد مسیر Settings > Bluetooth شوید. روی دکمه Info مربوط به AirPods Pro کلیک کنید. روی نام فعلی کلیک کنید. در صفحه بعدی می‌توانید نام فعلی را تغییر داده، یا آن را حذف کرده و یک نام جدید درج کنید.

  بررسی شارژ باتری

  مفیدترین نکات و ترفندها برای AirPods Pro

  با استفاده از همه دستگاه‌های اپل از جمله آیفون، آیپد یا اپل واچ می‌توانید شارژ باتری AirPods Pro را بررسی کنید. وقتی AirPods Pro در قاب قرار دارد، در آن را باز کرده و به موبایلتان نگاه کنید. یک اعلان روی صفحه ظاهر می‌شود که میزان ایرپادها و قاب آن را نشان می‌دهد.
  برای اپل واچ هم وقتی AirPods Pro داخل قاب قرار دارد، آن را باز کنید. قاب را نزدیک اپل واچ قرار دهید. در اپل واچ وارد Control Center شوید. از آنجا روی آیکن باتری کلیک کنید و صفحه را بالا بکشید تا میزان شارژ ایرپاد و قاب را مشاهده کنید.

  ذخیره شارژ باتری

  مفیدترین نکات و ترفندها برای AirPods Pro

  می‌توانید با استفاده از یک ایرپاد و قرار دادن ایرپاد دیگر در قاب برای شارژ، در میزان مصرف شارژ باتری صرفه جویی کنید و هر زمان ایرپاد داخل قاب کاملاً شارژ شد، جای آن دو را با هم عوض کنید. تنها عیب این روش این است که صدای فول استریو تبدیل به صدای مونو برای یک ایرپاد می‌شود.

  تبدیل ایرپاد به سمعک

  مفیدترین نکات و ترفندها برای AirPods Pro

  با استفاده از قابلیتی تحت عنوان Live Listen که در iOS 12 معرفی شد، می‌توانید AirPods Pro را تبدیل به سمعک کنید. برای انجام این کار اول باید این قابلیت را به Control Center آیفون اضافه کنید. به مسیر Settings > Control Center > Customize Controls مراجعه کنید. روی آیکن بعلاوه کنار Hearing کلیک کنید تا به Control Center اضافه شود. ایرپادها را داخل گوشتان قرار دهید. Control Center را باز کرده و روی آیکن Hearing کلیک کنید. در پنجره Hearing روی گزینه مربوط به Live Listen کلیک کنید تا فعال شود. حالا گوشی را کنار شخص یا منبع صوتی که می‌خواهید صدای آن را بلندتر یا شفاف تر بشنوید قرار دهید تا صدای آن تقویت شود. برای توقف این حالت روی گزینه مربوط به Live Listen در Control Center کلیک کنید.

  به اشتراک گذاری با سایر کاربران ایرپاد

  مفیدترین نکات و ترفندها برای AirPods Pro

  اگر در اطراف شما شخص دیگری AirPods Pro، ایرپاد معمولی و یا حتی هدفون Beats داشته باشد، هر دو می‌توانید با هم به یک موزیک گوش کنید. در حالیکه با AirPods Pro به موزیک گوش می‌کنید، وارد Control Center آیفون شده و روی آیکن AirPlay مربوط به آیتم جاری کلیک کنید. حالا روی گزینه Share Audio کلیک کرده و ایرپاد یا هدفون Beats را انتخاب کنید. به این ترتیب باید گزینه‌های مربوط به هر دو هدفون را مشاهده کنید. روی دایره مربوط به هدفون یا ایرپاد مورد نظر کلیک کنید تا اتصال برقرار شود. حالا می‌توانید بلندی صدای هر یک را به صورت جداگانه تنظیم کنید.

  مقابله با سرخوردن ایرپاد از داخل گوش

  مفیدترین نکات و ترفندها برای AirPods Pro

  اگر ایرپاد اصل اپل دارید و این ایرپادها از گوش شما سرخورده یا گوش شما را اذیت می‌کنند، می‌توانید با پیروی از چند راهکار مختلف که در این مطلب توضیح داده شده، از سر خوردن آنها جلوگیری کنید.

   

   

   

  منبع : PCMAG

   

  نظر خود را وارد نمایید.