جستجو
تمام دسته‌ها
  منو بسته
  بازگشت به همه

  3 نکته برای انتخاب یک کابل USB بادوام

  3 نکته برای انتخاب یک کابل USB بادوام

  3 نکته برای انتخاب یک کابل USB بادوام

  کابل USB حدوداً در دهه 90 میلادی ابداع شد و از آن زمان کاربرد زیادی برای کارهای مختلف پیدا کرد. انتقال فایل و شارژ وسایل مهم ترین کاربرد این کابل‌ها هستند. امروزه انواع مختلفی از این کابل‌ها در بازار وجود دارند. صدها کمپانی هستند که ادعا می‌کنند بهترین کابل‌ها را تولید می‌کنند. همه ما اطلاع داریم که بهتر است همیشه چند کابل شارژ و دیتا داشته باشیم مثلاً یکی برای منزل، یکی برای محل کار و یکی برای داخل ماشین. اما تنها تاثیر کیفیت کابل دیتا محدود به افزایش طول عمر کابل نیست بلکه طول عمر وسیله مورد نظر هم به کیفیت کابل انتخابی شما بستگی دارد. همه ما هزینه بالایی را برای خرید گوشی هوشمند صرف می‌کنیم بنابراین باید سعی کنیم از تاثیرات منفی کابل کم کیفیت پیشگیری کنیم. چنین کابلی می‌تواند از جهات مختلف روی موبایل شما تاثیر گذار باشد از جمله افزایش مدت زمان شارژ شدن، خرابی، پایدار نبودن انتقال داده و بدتر از همه احتمال انفجار. سعی کنید همیشه بهترین کابل را برای موبایل خودتان انتخاب کنید. در این مطلب 3 نکته برای انتخاب یک کابل USB بادوام به شما آموزش می‌دهیم که پیروی از آنها می‌تواند باعث افزایش طول عمر آن شود.

  جنس مواد کابل

  برای تولید کابل دیتا از مواد مختلف استفاده می‌شود. PVC، TPE و نایلون پرکاربردترین آنها هستند.
  با مشخص شدن مزایای TPE استفاده از PVC منسوخ شد.
  هنوز هم برای تولید کابل دیتای خیلی از گوشی‌های هوشمند از TPE استفاده می‌شود اما امروزه نایلون پر کاربردتر است.
  نایلون یک بافت خاص دارد که به بافت کابل USB اضافه می‌شود تا از ایجاد آسیب روی کابل در اثر هر گونه فشار خارجی پیشگیری کند. کابل نایلون بافته محکم، قوی و دارای ظاهری خوب است.

  هر چه نرم تر، بهتر

  هر چقدر کابل نرم تر باشد، جنس بهتری دارد چون احتمال خراب شدن کابل‌های سفت و سخت بیشتر است.

  هسته داخلی

  کیفیت هسته داخلی و ضخامت آن نشان دهنده خوب بودن و باکیفیت بودن کابل USB است. هر چه هسته فلزی داخلی کابل بهتر باشد، شارژ شدن وسیله با آن پایدارتر و بهره وری انرژی آن بیشتر است.
  همیشه برای وسایل خودتان یک کابل USB باکیفیت انتخاب کنید چون با این کار می‌توانید مطمئن باشید که دستگاه برای مدت طولانی تر بدون مشکل کار می‌کند.

   

   

  منبع : Myfable

  نظرات
  نظر خود را بنویسید بسته