بسته
(0) کالا
هیچ محصولی در سبد خرید شما وجود ندارد.
دسته بندی محصولات
  فیلترها
  ترجیحات
  جستجو

  استفاده از سرویس‌های ذخیره ابر بین‌المللی به صورت ایمن

  استفاده از سرویس‌های ذخیره ابر بین‌المللی به صورت ایمن

  استفاده از سرویس‌های ذخیره ابر بین‌المللی برای شرکت‌های چند ملیتی یک امر الزامی است
  در دنیایی که روزبروز حجم اتصالات در آن بیشتر و بیشتر می‌شود، استفاده از سیستم‌های ذخیره ابری بین‌المللی برای شرکت‌های بین‌المللی تبدیل به یک امر ضروری شده است. با توجه به رشد مخاطبین شرکت‌ها در سطح جهان، سازمان‌ها جهت حفظ عملکرد اپلیکیشن‌ها برای کاربران در تمام نقاط جهان نیاز به ذخیره اطلاعات دارند.
  هر چند سیستم‌های ذخیره ابر بین‌المللی سرعت و سطح دسترسی را برای کاربران مختلف در سطح جهان افزایش می‌دهند اما با پیامدهایی برای حریم خصوصی نیز همراه هستند. سازمان‌ها باید نگرش و مقررات متفاوت هر کشوری در رابطه با حریم خصوصی را بررسی کرده و تاکتیک‌های امنیتی خود را متناسب با این مقررات تنظیم کنند. اگر قرار باشد سازمان‌ها برای بهبود تجربیات مشتریان از سیستم‌های ذخیره ابری بین‌المللی استفاده کنند، باید آماده عکس العمل در برابر خطرات احتمالی این کار نیز باشند. اما سازمان‌هایی که از سیستم‌های رایانش ابری بین‌المللی استفاده می‌کنند، چگونه باید از حفظ امنیت داده‌های کاربران اطمینان حاصل کنند؟

  سرویس های ابری

  لزوم توجه به قوانین متفاوت کشورها و حوزه‌های قضایی
  استفاده از اتصالات ابری در سطح جهان این اطمینان را ایجاد می‌کند که سازمان‌ها بتوانند خدماتی سریع و بی وقفه برای مشتریانشان در سطح جهان عرضه کنند. اما ارائه سرویس‌های برتر هزینه‌هایی مثل چالش‌های مقرراتی در بر دارد زیرا قوانین مرتبط با حریم خصوصی در هر کشوری متفاوت است.
  وجود صدها قانون متفاوت و گاهاً متناقض در سطح بین‌المللی باعث شده که همگام ماندن با این قوانین بسیار چالش برانگیز شود. این اختلافات قانونی برای ذخیره امن و ساده‌ی داده‌ها موانعی ایجاد می‌کنند. آلمان، به عنوان یکی از کشورهایی شناخته می‌شود که سختگیرانه ترین قوانین را در حوزه حریم خصوصی دارد و اولین قانون محافظت از داده‌ها را در سال 1970 تصویب کرد. این کشور در سال 2015 قانونی را تصویب کرد که طبق آن، اطلاعات شهروندان آلمانی باید فقط در سرورهای داخل مرزهای این کشور ذخیره شوند.

  امنیت اطلاعات
  سایر کشورهای عضو اتحادیه اروپا هم با تصویب قوانین GDPR (مقررات عمومی حفاظت از داده اتحادیه اروپا) در سال گذشته، قوانین حریم خصوصی خود را به آلمان نزدیک تر کردند. هدف از تصویب این مقررات یکپارچه سازی قوانین در سراسر اتحادیه اروپا و ایجاد کنترل بیشتر بر داده‌های کاربران برای آنها بود و سازمان‌ها را ملزم می‌کرد که درباره ذخیره و به اشتراک گذاری داده‌ها شفاف تر عمل کنند.
  کشورهای دیگر مثل چین استانداردهای کاملاً متفاوتی برای حفظ حریم خصوصی داده‌ها دارند. در حالیکه اتحادیه اروپا سعی به افزایش سطح امنیت داده‌ها دارد و نقض حریم خصوصی کاربران را یک عمل مجرمانه تلقی می‌کند، دولت چین دسترسی به داده‌های هر سروری در این کشور و نظارت بر ورود و خروج داده‌ها به این کشور را حق خود می‌داند. حتی این دولت سعی دارد به نوعی به داده‌های ذخیره شده در سایر کشورها نیز دسترسی پیدا کند و به تلاش‌های سایر دولت‌ها برای حفظ حریم خصوصی بی توجهی نشان می‌دهد.
  البته خیلی از سازمان‌ها برای ارائه سرویس‌های بهتر، داده‌های کاربران چینی را در این کشور ذخیره می‌کنند اما باید در انجام این کار مراقبت‌های لازم را به عمل آورند. کمپانی‌ها باید مراقب باشند که هیچ داده دیگری وارد فضای ذخیره اطلاعات در چین نشود؛ در غیر این صورت ممکن است دولت از این داده‌ها سوء استفاده کرده و امنیت داده‌های کاربران دچار مخاطره شود.
  تمایل کشور چین به کنترل فضای مجازی رو به افزایش است و اخیراً در سال 2018 استفاده از سرویس‌های VPN را ممنوع اعلام کرد. سازمان‌ها باید اطلاع داشته باشند که هر آنچه در کشور چین ذخیره شود احتمالاً تحت نظارت دولت چین قرار دارد.
  آمادگی برای رویارویی با شرایط امنیتی محیط‌های مختلف این اطمینان را ایجاد می‌کند که داده‌های شما ایمن باقی می‌مانند. بی توجهی به قوانین حریم خصوصی در هر منطقه‌ای که در آن فعالیت دارید می‌تواند عواقب قانونی سختی برای شما در پی داشته باشد یا امنیت کاربران شما در سطح جهان را دچار مخاطره کند.

  سرویس های ابری

  محافظت از داده‌های بین‌المللی
  در دنیای امروز، استفاده از سرویس‌های ابری بین‌المللی یکی از مولفه‌های کاری است که شرکت‌ها نمی‌توانند آن را نادیده بگیرند. هر چند استفاده از سرویس‌های ابر بین‌المللی خطر رفتارهای مجرمانه و پیامدهای قانونی را با خود به همراه دارد اما برای مقابله با این مشکلات و افزایش سطح امنیت می‌توانید اقداماتی را انجام دهید. شرکت‌ها برای محافظت از مشتریان و حفظ امنیت داده‌های خود باید از این توصیه‌ها پیروی کنند.
  1. آماده بدترین شرایط باشید
  جهت مقابله با حملات و حفظ امنیت داده‌ها باید استراتژی خودتان برای استفاده از رایانش ابری را با احتیاط کامل برنامه ریزی کنید. روزبروز بر تعداد حملات سایبری از سمت دولت‌هایی مثل چین و روسیه افزوده می‌شود و این حملات هوشمندانه تر و پیشرفته تر می‌شوند. داشتن نگرش "فرض بدترین حالت ممکن" به شما امکان می‌دهد که برای رویارویی با مشکلات آماده شوید و بتوانید با حوادث زیانبار مقابله کنید.
  2. تیم قانونی خود را تقویت کنید
  با افزایش رسوایی‌های حریم خصوصی مثل اتفاقی که در جریان انتخابات سال 2016 امریکا روی داد و رسوایی فیسبوک و کمبریج آنالایتیکا نگرانی مشتریان نسبت به داده‌هایشان بیشتر شده و دولت‌ها نیز آماده مقابله با این شرایط می‌شوند. با تغییر و تنظیم مجدد مقررات و استانداردهای قانونی، پیروی از این مقررات دشوارتر می‌شود. شرکت‌های بین‌المللی نیاز به یک تیم قانونی باصلاحیت و شایسته دارند که به آنها جهت انجام این کار و همسو شدن با استانداردهای قانون کمک کند.
  3. داده‌ها را به صورت استراتژیک ذخیره کنید
  اطلاعات را به گونه‌ای ذخیره کنید که برای مشتریان مناسب باشد اما امنیت را هم حفظ کند. برای مثال اگر مشتریانی در حوزه آسیا – اقیانوسیه دارید و برای ارائه بهتر خدمات به آنها قصد ذخیره اطلاعات در سرورهای کشور چین را دارید، باید این اقدام را با احتیاط انجام دهید. ممکن است ذخیره عناصر رابط کاربری اپلیکیشن در این کشور کار مخاطره آمیزی نباشد اما برای افزایش هر چه بیشتر سطح امنیت، باید داده‌های کاربران را در جای دیگری ذخیره کرد. هر زمان شرکت شما فضای ابری در یک کشور جدید خریداری می‌کند که استانداردهای متفاوتی در حوزه حریم خصوصی دارد، باید از این رویکرد استراتژیک دنبال کنید.
  4. از کمک متخصصین استفاده کنید
  همانطور که اشاره شد ممکن است قوانین حریم خصوصی در هر کشوری متفاوت بوده و پیروی از آنها برای شما سخت باشد. بدون وجود نیروی متخصص و مراقبت‌های لازم ممکن است داده‌های کاربران شما در کشورهایی با قوانین نامناسب قرار بگیرند. بنابراین همکاری با شرکتی که در زمینه استقرار داده‌ها برای شرکت‌های چند ملیتی تخصص داشته باشد ضروری است. چنین شرکتی می‌تواند راهکارهایی مقرون به صرفه و امن برای شما ارائه کند و شما را در مقابل مخاطرات این کار محافظت کرده و به دانش مورد نیاز برای ذخیره داده‌ها در سرورهای ابر مجهز کند.
  در سال 2019 برای شرکت‌های بین‌المللی داشتن یک استراتژی چندملیتی جهت استفاده از خدمات ابر ضروری است. در هنگام رویارویی با خطرات ناشی از اقدامات دولت‌ها و جرایم سایبری، داشتن رویکردی کارآمد به شما امکان می‌دهد که علاوه بر مقابله این خطرات، خدماتی سریع تر و امن تر به کاربرانتان در سراسر دنیا عرضه کنید.

   

   

  منبع : Techradar

  نظر خود را وارد نمایید.