بسته
(0) کالا
هیچ محصولی در سبد خرید شما وجود ندارد.
دسته بندی محصولات
  فیلترها
  ترجیحات
  جستجو

  چشم انداز بخش‌های داروسازی، علوم پزشکی و مراقبت‌های بهداشتی در سال 2019 چگونه خواهد بود؟

  چشم انداز بخش‌های داروسازی، علوم پزشکی و مراقبت‌های بهداشتی در سال 2019 چگونه خواهد بود؟

  متخصصین مراقبت‌های بهداشتی برای ارائه خدمات بهتر به بیماران از داده‌ها استفاده می‌کنند
  ابتکارات تکنولوژیکی در عرصه آزمایشات بالینی اهمیت زیادی در پیشرفت این حوزه دارند و صنعت علوم زیستی نیز فرصت‌های متعددی برای بهبود کارایی و کاهش هزینه‌ها همزمان با گسترش حوزه تحقیقات خود و بهبود تجربیات بیماران دارد.
  در حال حاضر پیشگامان این صنعت شروع به استفاده از تازه ترین ترندهای دیجیتال از جمله علم داده، هوش مصنوعی، نظارت و آنالیز مبتنی بر ریسک و یادگیری ماشینی کرده اند تا فرایند تولید دارو را بهبود بخشیده و مخاطرات آن را کمتر کنند. پلتفرم‌های جدید در حال افزایش بهره وری و کارایی آزمایشات بالینی، ایجاد خروجی‌های جدید، افزایش تعامل و مشارکت بیماران و کاهش سختی و رنج آنها هستند.
  اما گرایشات رو به رشد در عرصه علوم زیستی، داروسازی و مراقبت‌های بهداشتی در سال 2019 چه گرایشاتی هستند؟

  Driving digital transformation

  تحقق تحول دیجیتال با استفاده از تکنولوژی‌های نوظهور
  هوش مصنوعی پیش از این هم حضوری کم رنگ اما رو به رشد در عرصه عموم زیستی داشته که این حضور با کشف و توسعه داروها شروع شد و حالا آن را در اپلیکیشن‌های نوظهوری که در سراسر چرخه حیات محصول وجود دارند، مشاهده می‌کنیم. هر چند صنعت علوم زیستی پر از فرایندهایی است که داده‌ها در آن حضور پررنگی دارند اما استفاده از هوش مصنوعی برای جمع آوری، مدیریت و استفاده هوشمندانه از این داده‌ها تازه آغاز شده است.
  در سال 2019 و سال‌های پس از آن، هوش مصنوعی بیشترین پتانسیل را برای تحلیل حجم انبوه داده‌های بیماران و کمک به کارکنان بخش مراقبت‌های بهداشتی و متخصصان بالینی جهت بهبود تجربیات بیماران و گذراندن وقت بیشتر با آنها دارد. در سال‌های پیش رو کاربردهای اصلی هوش مصنوعی، یادگیری ماشینی و تحلیل داده‌های حجیم در عرصه داروسازی شامل موارد زیر خواهد بود:
  •استفاده از بازوهای کنترلی مصنوعی که از طریق تحلیل و آنالیز تولید می‌شوند، نیاز به استفاده از بازوهای پلاسبو را کاهش می‌دهد.
  •تسریع شناسایی بیومارکرها – یادگیری ماشینی با گروه بندی اطلاعات مربوط به ژنوم بیماران به ما جهت تشخیص علت بیماری و عوارض آن کمک می‌کند.
  •تشخیص داده‌های پرت از طریق تحلیل داده‌های حجیم منجر به تسریع طی کردن فرایندهای قانونی خواهد شد. امروزه کمپانی‌های داروساز حجم عظیمی از داده‌ها را در اختیار دارند. اما به دلیل محیط رقابتی و استانداردهای قانونی سخت، این داده‌ها پشت یک فایروال مخفی شده و از دسترس جهانیان خارج شده اند. در سال 2019 و پس از آن تحلیل داده‌های حجیم به ترکیب دیتاسورس‌های مختلف، شکل گیری همکاری‌های جدید و رسیدن به اطلاعات و بینشی که پیش از این ممکن نبود، کمک می‌کند.
  اگر زیرساخت‌های داده‌ای پیشرفته در اختیار باشند، سوالات درستی پرسیده شود، اهداف مهمی تعیین شود و آموزش داده‌ای کافی ارائه شود، یادگیری ماشینی نیز تبدیل به ابزار بسیار مهمی برای تحقیق و توسعه در عرصه داروسازی می‌شود. اگر این شرایط مهیا شود، مدل‌های آموزش دیده‌ی تولید شده توسط یادگیری ماشینی، فرایند تحقیق و توسعه را به میزان چشمگیری سرعت می‌بخشند.

  آزمایشات مجازی راهی برای بهبود تجربیات بیماران
  سازمان‌های فعال در عرصه تحقیقات بالینی متوجه اهمیت کاهش رنج و سختی بیماران حین آزمایش و همچنین افزایش دسترس پذیری فرایندهای آزمایش و درمان بیماران شده اند.
  در نتیجه، میزان استفاده از آزمایش‌های مجازی که امکان ثبت داده‌ها از راه دور و از منزل را توسط بیماران فراهم می‌کنند، افزایش می‌یابد. توسعه تکنولوژی‌های جدید مثل گجت‌های پوشیدنی و افزایش استفاده از گوشی‌های هوشمند برای ثبت و ارسال داده‌های بیماران به صورت بلادرنگ و تولید نرم افزارهای پیشرفته تر جهت نظارت بر وضعیت بیماران به تسریع این روند کمک می‌کند. این تغییر برای کودکان اهمیت زیادی دارد و این امکان را فراهم می‌کند که بتوان آزمایشات لازم را از منزل روی آنها انجام داد تا این تجربه چالش برانگیز و ترسناک برایشان آسان تر شود.
  گوشی‌های هوشمند با دارا بودن سیستم‌های موقعیت یاب، تکنولوژی اجرای اپلیکیشن‌های پزشکی و توانمندسازی افرادی که فاصله زیادی با نزدیکترین بیمارستان دارند، قابلیت زیادی در پیشرفت آزمایش‌های مجازی دارند.
  بعلاوه روش‌های ثبت و انتقال داده‌های به دست آمده از آزمایش‌های مجازی، بسیار قابل اعتمادتر و از نظر بالینی کارآمدتر شده و تاثیر زیادی بر تحقیقات صنعت داروسازی دارد.

  The rise of digital therapeutics

  ظهور درمان‌های دیجیتال
  درمان‌های دیجیتال همین حالا هم از طریق راهکارهایی مثل بازی گونه سازیِ کنترل اعتیاد، تبدیل به یک گزینه کاربردی برای برخی بیماری‌های روحی از جمله اعتیاد به الکل شده‌اند. با افزایش میزان استفاده از پتانسیل تکنولوژی‌های جدید در صنعت علوم زیستی، میزان ادغام درمان‌های دیجیتال با درمان‌های سنتی افزایش می‌یابد.
  در بسیاری از بیماری‌های مزمن دارو درمانی تاثیر زیادی دارد؛ بنابراین اهمیت نظارت بلادرنگ و کنترل مصرف دارو در این بیماری‌ها بسیار زیاد است. ابزارهای نظارتی مثل ابزارهایی که برای کنترل قند خون طراحی شده اند می‌توانند فرایند تزریق انسولین را اتوماسیون کرده و بنابراین خطر کاهش یا افزایش غیرعادی سطح قند خون و تعداد دفعات نیاز به ویزیت بیمار را کاهش دهند. انتظار می‌رود در سال‌های پیش رو ابتکارات جدیدی را در این زمینه شاهد باشیم.

   

   

  منبع : Techradar

  نظر خود را وارد نمایید.