جستجو
تمام دسته‌ها
  منو بسته
  بازگشت به همه

  تفاوت بین یو پی اس آنلاین و آفلاین Standby چیست؟

  تفاوت بین یو پی اس آنلاین و آفلاین Standby چیست؟

  تفاوت بین یو پی اس آنلاین و آفلاین Standby چیست؟

  یو پی اس ها معمولا در دو نوع اصلی آنلاین و آفلاین آماده به کار ساخته می شوند. اصطلاحات آنلاین و آفلاین آماده به کار به وضعیت عمومی اینورتر داخلی یو پی اس در شرایط نرمال برق گفته می شود.

  یو پی اس های آفلاین: یو پی اس های آفلاین جزو ساده ترین و ارزان ترین یو پی اس ها محسوب می شوند. هنگامی که شرایط عادی است و قطعی برقی وجود ندارد برق مستقیم از طریق یو پی اس و با نادیده گرفتن اینورتر به خروجی می رسد. یک درجه فیلترینگ باعث می شود تا ما از حفاظت در برابر خطرات برقی و سایر بی نظمی ها اطمینان حداقلی بدست آوریم. باتری ها بصورت تمام وقت شارژ می شوند، اما فقط در صورت خرابی برق ، بار توسط اینورتر تغذیه می شود. سوییچ کردن از برق اصلی به اینورتر که به طور کلی به آن زمان انتقال گفته می شود معمولا چندین میلی ثانیه طول می کشد. با این حال، پاور داخلی سیستم های کامپیوتری و یا سیستم های مدرن مقداری برق را ذخیره می کنند تا در صورت قطعی های لحظه ای برق و وقفه های کوتاه مدت بتوانند از عملکرد بی وقفه تجهیز اطمینان حاصل کند.

  یو پی اس های آفلاین ارزان قیمت: به طور کلی، هنگامی که در اینورتر یا باتری بکاپ هستیم شکل موج مربعی یا شبه موج سینوسی در خروجی ایجاد می شود. با توجه به طبیعت پاورهای روشن تجهیزات کامپیوتری ، توان تولیدی این نوع موج خروجی معمولا بیشتر از مقدار کافی می باشد. در شرایطی که یک شکل موج خروجی مربعی یا شبه سینوسی قابل قبول نیست، موج سینوسی یو پی اس های آفلاین و آنلاین که گران تر هستند، توصیه می شود.

  یو پی اس های آنلاین: یو پی اس های آنلاین عموما برق AC دریافت می کنند و آن را به DC تبدیل می کند که باتری و بار مورد نیاز را از طریق اینورتر تغذیه می کند. اگر قطعی برق اتفاق بیفتد، سپس باتری ها را از طریق اینورتر لود را بدون هیچگونه وقفه ای به خروجی ها تغذیه می کنند. یک سیستم یو پی اس آنلاین با توجه به طراحی تبدیل دوگانه (AC-DC / DC-AC)خود می تواند بصورت بسیار حرفه ای لود بار مصرفی را از اختلالات برقی ایزوله نماید و تضمین خوبی برای حفظ بار می باشد. به طور کلی، سیستم های Plug N Play آنلاین بسیار گران تر از راه حل های مشابه آفلاین هستند بدلیل اینکه در سیستمهای آنلاین باید اینورتر برای عملکرد مداوم و بدون وقفه آماده سازی شود.

  نظرات
  نظر خود را بنویسید بسته