بسته
(0) کالا
هیچ محصولی در سبد خرید شما وجود ندارد.
دسته بندی محصولات
  فیلترها
  ترجیحات
  جستجو

  چه نوع ردیابی برای نظارت بر حیوان خانگی مناسب‌تر است؟

  چه نوع ردیابی برای نظارت بر حیوان خانگی مناسب‌تر است؟

  چه نوع ردیابی برای نظارت بر حیوان خانگی مناسب‌تر است؟

  با توجه به رشد بی نظیر تکنولوژی ممکن است نتوانید در جریان جدیدترین تکنولوژی‌ها و کارایی آنها قرار بگیرید. به هر حال تصورات اشتباه زیادی در زمینه استفاده از تکنولوژی برای حیوانات خانگی وجود دارد. شاید این سوال برای شما هم ایجاد شده باشد که چه نوع ردیابی برای نظارت بر حیوان خانگی مناسب‌تر است؟ ردیاب بلوتوث دار یا جی‌پی‌اس دار؟ در این مقاله تفاوت بین ردیاب جی‌پی‌اس دار و ردیاب بلوتوثی را توضیح می‌دهیم. همچنین مزایا و معایب هر کدام از آنها را خواهیم گفت تا بتوانید بهترین گزینه را انتخاب کنید.

  مزایا و معایب ردیاب جی‌پی‌اس دار چیست؟

  در ادامه برخی از مزایا و معایب ردیاب‌های جی‌پی‌اس دار مخصوص حیوانات را مرور می‌کنیم:

  مزایای ردیاب جی‌پی‌اس دار:
  1. پوشش سراسری و جهانی (معمولاً)
  2. مکان یابی دقیق با استفاده از تکنولوژی جی‌پی‌اس
  3. برد نامحدود: حتی وقتی سگ شما کیلومترها دورتر قرار گرفته باشد، باز هم می‌توانید موقعیت مکانی دقیق او را پیدا کنید.
  4. مکان یابی مستقل بدون نیاز به وجود موبایل

  معایب ردیاب جی‌پی‌اس دار:
  1. گاهی اوقات ممکن است اختلال جی‌پی‌اس رخ دهد (مثلاً برای محیط‌های داخلی)
  2. به سیگنال موبایل وابسته است بنابراین هزینه‌های آن متناسب با میزان استفاده از ردیاب متفاوت است.

  مثال زیر بهتر می‌تواند چگونگی کمک کردن ردیاب جی‌پی‌اس دار برای پیدا کردن حیوانات خانگی مثل سگ‌ها را مشخص کند.
  فرض کنید که حیوان شما فرار کرده در حالی که یک ردیاب جی‌پی‌اس دار به قلاده او وصل است. ردیاب جی‌پی‌اس دار هیچ محدودیت پوششی ندارد در نتیجه می‌توانید حیوان را حتی در صورتی که کیلومترها از شما دور شده باشد پیدا کنید. با وجود ردیاب جی‌پی‌اس دار همیشه می‌توانید از طریق اپلیکیشن موبایلی لوکیشن دقیق حیوانتان را پیدا کنید. بنابراین می‌توانید بدون نیاز به کمک گرفتن از دیگران هر چه سریع‌تر او را پیدا کنید.

  سایر مزایای ردیاب جی‌پی‌اس دار:
  • صددرصد ضد آب
  • حصار مجازی: می‌توانید مثلاً در اطراف منزل یک حصار مجازی تعریف کنید. به محض این که سگ شما محدوده امن را ترک کند، یک اعلان روی گوشی دریافت خواهید کرد.
  • مشاهده تاریخچه لوکیشن‌ها به صورت 24 ساعته: می‌توانید محل‌هایی که سگ شما در 24 ساعت اخیر در آنجا بوده را مشاهده کنید.
  • مکان یابی لحظه ای: با این قابلیت هر لحظه در جریان هستید که حیوان شما کجاست.
  • ماندگاری شارژ 2 تا 5 روزه.

  مزایا و معایب ردیاب بلوتوث دار چیست ؟

  در ادامه برخی از مزایا و معایب ردیاب‌های بلوتوث دار مخصوص حیوانات را مرور می‌کنیم:

  مزایای ردیاب بلوتوث دار:
  • مکان یابی بسیار دقیق اما فقط در فاصله 10 متری
  • حساسیت کم در برابر نویز
  • هزینه‌های کمتر (قیمت ردیاب بلوتوث دار از 25 پوند و ردیاب جی‌پی‌اس دار از 49 پوند شروع می‌شود)

  معایب ردیاب بلوتوث دار:
  • نیاز به پشتیبانی از بلوتوث روی گوشی
  • دامنه بسیار محدود (فضای بیرون 10 متر، فضاهای داخلی بستگی به شرایط اتاق دارد)
  • اگر حیوان در شعاع خارج از 10 متر قرار گرفته باشد، ردیاب باید در محدوده یک گوشی موبایل قرار گرفته باشد (الزامات: لوکیشن سرویس و بلوتوث گوشی روشن باشند و اپلیکیشن بلوتوث مشابهی روی آن نصب شده باشد) تا قابلیت مکان یابی کار کند.

  چه نوع ردیابی برای نظارت بر حیوان خانگی مناسب‌تر است؟

  اگر سگ شما در محدوده بلوتوث قرار گرفته باشد، می‌توانید او را ردیابی کنید. اما اگر خارج از محدوده باشید دیگر نمی‌توانید با این ردیاب موقعیت مکانی او را دنبال کنید.
  تنها هنگامی که حیوان در محدوده بلوتوث قرار داشته باشد می‌توانید او را پیدا کنید و در غیر این صورت امکان ردیابی را نخواهید داشت.

  برای درک هر چه بهتر طرز کار ردیاب بلوتوث دار این مثال را در نظر بگیرید:
  سگ شما فرار می‌کند و در محدوده خارج از برد 10 متری بلوتوث قرار می‌گیرد. ردیاب بلوتوثی باید به یک گوشی موبایل متصل شود که اپلیکیشن X روی آن نصب شده باشد و لوکیشن سرویس و بلوتوث آن هم کار کند. ردیاب می‌تواند با توجه به موقعیت گوشی، موقعیت خودش را تعیین کند. فقط در این صورت امکان دریافت لوکیشن را دارید.
  مهم ترین تفاوت این است که با ردیاب جی‌پی‌اس دار، همیشه می‌توانید حیوانتان را مکان یابی کنید اما با ردیاب بلوتوث دار چنین چیزی ممکن نیست.
  باید خوش شانس باشید تا یک غریبه در آن محدوده همین اپلیکیشن ردیاب بلوتوث را نصب کرده باشد و لوکیشن سرویس و بلوتوث آن فعال باشد. فقط در این صورت و اگر هر سه شرط ذکر شده برقرار باشد ردیاب می‌تواند اطلاعات مکانی را به گوشی ارسال کند. در صورتی که یکی از این پیش شرط‌ها برقرار نباشد، نمی‌توانید موقعیت مکانی ردیاب و سگ خودتان را پیدا کنید. به همین دلیل ردیاب‌های بلوتوثی همیشه برای ردیابی حیوان مناسب نیستند.

  محبوب ترین ردیاب‌های بلوتوثی عبارتند از:
  • Trackr
  • Tile and
  • Orbit

  مقایسه نهایی

  در رابطه با ردیاب حیوانات جی‌پی‌اس دار شما وابسته به یک شخص دیگر نیستید و می‌توانید همواره موقعیت مکانی سگ خودتان را پیدا کنید. اما با وجود ردیاب جی‌پی‌اس دار، کاملاً به دیگران وابسته و محدود هستید. در صورتی که سگ شما در محدوده 10 متری گوشی شما قرار گرفته باشد می‌توانید او را ردیابی کنید اما معمولاً وقتی سگ‌ها فرار می‌کنند، به احتمال زیاد خارج از محدوده 10 متری قرار می‌گیرند چون دوست دارند دنیا را اکتشاف کنند.
  ردیاب‌های بلوتوثی برای پیدا کردن اشیاء در فاصله نزدیک خیلی خوب کار می‌کنند مثلاً برای پیدا کردن کلیدها یا کیفتان در منزل اما برای پیدا کردن موقعیت مکانی دقیق حیوانات تا حدی کارایی دارند و دلیل این کمبود کارایی محدودیت رنج عملیاتی آنهاست. بنابراین برای پیدا کردن موقعیت مکانی حیوانات، ردیاب جی‌پی‌اس دار (GPS tracker) مناسب‌تر است.

   

   

  منبع : Tractive

  نظر خود را وارد نمایید.